Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Agnieszka Kwiatkowska
|
aktualizacja

Donald Trump na przyjęciu z królową Elżbietą pozwolił sobie na zbyt wiele. Złamał protokół

0
Podziel się:

Donald Trump słynie nie tylko z kontrowersyjnych wypowiedzi, ale i wpadek, które wywołują zażenowanie u wszystkich, tylko nie u niego.

Królowa Elżbieta II i Donald Trump - doszło do żenującej sytuacji
Królowa Elżbieta II i Donald Trump - doszło do żenującej sytuacji (Getty Images)

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii prezydent USA nie uniknął rażących błędów w zachowaniu - np. poklepał królową Elżbietę po plecach! Donald Trump przebywa w Londynie. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził rodzinę królewską razem z żoną, Melanią Trump. Pierwsza dama, jak zwykle, zadała szyku, ale tym razem to nie jej stroje przyciągnęły największą uwagę. Zachowanie Trumpa było znacznie bardziej interesujące.

Zobacz także: Trump w Polsce ogłosi "coś ważnego". Kobosko i Kowal zastanawiają się, o co może chodzić

Wydawało się, że Donald przygotował się do wyprawy - dał przecież dobre przemówienie, w którym wychwalał królową Elżbietę II jako "wielką, wielką kobietę". Wszyscy mieli nadzieję, że kolacja na królewskim dworze zakończy się bez ekscesów. Wtedy Trump zaserwował 93-latce trochę prawdziwego siebie.

"Uosabiała ducha godności, obowiązku i patriotyzmu, który dumnie bije w każdym brytyjskim sercu. W imieniu wszystkich Amerykanów ofiaruję toast za wieczną przyjaźń naszego narodu, żywotność naszych narodów i długo cenione i naprawdę niezwykłe panowanie Jej Królewskiej Mości Królowej" - powiedział Trump. Prawda że brzmi wzniośle, więc do królowania 93-latki pasuje idealnie?

Cóż, gdy królowa Elżbieta chciała wznieść toast, o którym tak pięknie napomknął Trump, prezydent poklepał ją po plecach. Gest był dziwny, bo trochę ojcowski, a w tym duecie na podobny mogłaby się zdecydować jedynie starsza królowa w stosunku do młodszego "kolegi".

Trump położył dłoń na plecach królowej, ale nie spojrzał przy tym na nią, co wydawało się zaplanowane, a nie wynikające z potrzeby chwili. Czyżby chciał pokazać, kto tu tak naprawdę rządzi? Gest nie spodobał się Brytyjczykom i nic dziwnego - królowa nie jest przecież po to, by jej dotykać.

Elżbieta II nie zareagowała na "zaczepkę", choć spojrzała na Trumpa wymownie. Do końca przyjęcia pełniła jednak rolę uprzejmej gospodyni.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić