Oskar Netkowski| 

Królowa Elżbieta znowu złamała zasady. Dostała od podwładnej wyjątkowy prezent

18

Królowa Elżbieta jak co roku wyprawiła przyjęcie na brytyjskim dworze. Według relacji informatorów, chętnie bawiła się razem z gośćmi. Co więcej, naruszyła królewski protokół.

Królowa Elżbieta II złamała protokół
Królowa Elżbieta II złamała protokół (Getty Images)

Królowa Elżbieta zaskoczyła swoich gości. Coroczne przyjęcie w ogrodach Pałacu Buckingham przyniosło prasie nowe nowinki. Wśród setek gości znalazła się Laura-Ann Barr, matka z Irlandii Północnej. To przez nią królowa złamała królewski protokół.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Manuela Michalak: Rodzice wychowali mnie bezstresowo

Królowa Elżbieta jak ognia strzeże zasad panujących na brytyjskim dworze. Jeden z zapisów w protokole mówi o tym, że monarchini nie powinna przyjmować kwiatów od ludzi.

Głowa Wielkiej Brytanii postanowiła zrobić wyjątek dla Laury-Anny Barr. Już przed wejściem na przyjęcie ochrona uprzedziła kobietę, że królowa nie przyjmie od niej podarku, bo kłóci się to z protokołem.

- Królowa szła, rozmawiając i nagle spojrzała do góry, złapałyśmy kontakt wzrokowy. Dygnęłam i powiedziałam: "Wasza Wysokość, mam dla Waszej Wysokości kwiaty". Zapadła martwa cisza, wszyscy patrzyli na nią i słychać było tylko migawki aparatów - relacjonowała Barr brytyjskim mediom.

- Przełożyła parasolkę do drugiej ręki, wyciągnęła dłoń w moją stronę i podeszła, uśmiechając się ciepło i podziękowała mi, biorąc kwiaty! Powiedziałam, że wygląda przepięknie w różu, a ona znowu się uśmiechnęła - dodała Laura-Ann Barr.

I choć sama królowa nie miała problemu z tym, żeby nagiąć zasady, to nie obeszło się bez krytyki ze strony "gapiów". Laura-Ann Barr została upomniana przez jedną z dam dworu.

- Mi jest wygodniej je nieść, nie królowej. Ona dostanie je, jak będzie wchodziła do środka z ogrodu - powiedziała do Barr damy dworu.

Przypomnijmy, że królowa ostatni raz złamała protokół, kiedy pojawiła się na pogrzebie podwładnej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić