Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Księżna Kate i książę William zdradzili szczegóły wizyty w Polsce

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
13
Podziel się:

Fani rodziny królewskiej w Polsce odliczają dni. Już 17 i 18 lipca książę William z księżną Kate i dwójką ich dzieci, Jerzym oraz Charlotte, odwiedzą Warszawę oraz Gdańsk. Znamy szczegóły wizyty!

Księżna Kate i książę William zdradzili szczegóły wizyty w Polsce
(ONS.pl)

Kate i William przylecą do Polski w poniedziałek, 17 lipca. Tego dnia zostaną przywitani w Pałacu Prezydenckim przez Andrzeja i Agatę Dudów. W planach mają również zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami i wspólnie zapalą świeczkę ku czci osób poległych podczas powstania.

Następnie udadzą się do Warsaw Spire, gdzie będą na nich czekać młodzi przedsiębiorcy. Ma to być symboliczne otwarcie "mostu Warszawa-Londyn", który pomoże małym polskim przedsiębiorstwom uzyskać unikalne możliwości w Londynie, aby zwiększyć skalę i uczynić ich globalnymi graczami.

To nie koniec atrakcji! Wieczorem książęca para weźmie udział w przyjęciu z okazji urodzin królowej Elżbiety II. Weźmie w nim udział 600 osób, odbędzie się w Oranżerii w Łazienkach Królewskich, a Kate i Williama będzie podejmował ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Pierwszy dzień wizyty zakończy przemowa księcia Williama przed zebranymi gośćmi.

Drugi dzień wizyty rozpocznie się od wyjazdu do byłego obozu koncentracyjnego w Stutthof. Stutthof był pierwszym obozem założonym poza granicami Niemiec. I jednym z ostatnich obozów wyzwolonych przez sojuszników w maju 1945 r. Więziono tam 110 000 osób z 28 krajów. W sumie w Stutthof zginęło 65 000 osób, w tym 28 000 Żydów. Podczas wizyty Kate i William spotkają grupę pięciu byłych więźniów obozu.

Dalsza część wizyty będzie odbywała się w Gdańsku. Książęca para dołączy do imprezy ulicznej na głównym rynku. Zostaną tam obdarowani tradycyjnym likierem z Gdańska, spróbują tamtejszych pierogów i zobaczą pracę rzemieślników, którzy wyrabiają bursztyny. Kate i William zwiedzą również Teatr Szekspirowski, gdzie obejrzą mini przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich.

Nie zabraknie ich także w Europejskim Centrum Solidarności. Książę i księżna zwiedzą muzeum i spotkają się z założycielami Solidarności, a następnie przejdą bramę stoczniową, która jest symbolem protestów w latach osiemdziesiątych. Ostatnią noc w Polsce Kate i William spędzą w Warszawie, skąd następnego dnia udadzą się do Niemiec.

- Książę i Księżna nie mogą się doczekać tej wizyty. Są zachwyceni ekscytującym i zróżnicowanym programem, który został przygotowany. Postanowili, że ich dzieci będą podróżować z nimi. Czekają na pełną wrażeń podróż i są wdzięczni, że będą mieli okazję spotkać się z Polakami i Niemcami - ważnymi przyjaciółmi Zjednoczonego Królestwa - jako rodziną - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Kensington Palace.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
jaki
5 lata temu
Jacy przyjaciele i rodzina ? Niemcy i Anglicy byli naszymi wrogami, zapomnieliście już... kto to pisze te bzdury ?
>>>>
5 lata temu
....Królowie świata "" ... piramidy , Cesarstwo rzymskie , potem niemieckie , teraz królestwo brytyjskie ...wszędzie drukują monety z królową "
??
5 lata temu
Hee???
Gumiś
5 lata temu
Jeszcze ich tu potrzeba.
pyra
5 lata temu
..."praca rzemieślników,którzy wyrabiają bursztyny"....prawdziwy BURSZTYN się wyrabia czy obrabia tak aby stworzyć biżuterię?....
jaaaaaaaaa
5 lata temu
Stara krolowa powina abdykowac a on powinien zostac krolem !
Iwa
5 lata temu
Rzemieslnicy WYRABIAJA bursztyn? Kurna, to chyba tylko w Polsce...
sd
5 lata temu
A do czego oni są nam tutaj potrzebni ?
asa
5 lata temu
To już byli 17 stycznia, czy dopiero przylecą ?
:)
5 lata temu
Robią newsy po taniości więc nie ma korektorów którzy wyłapywaliby takie błędy.
ludzie
5 lata temu
czy nikt nie sprawdza co piszecie przed publikacja????? ludzie do szkoły
ewa
5 lata temu
to kiedy ta wizyta w lipcu czy styczniu kto to pisze
mija
5 lata temu
to będą "17 styczna" czy lipca ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić