Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Grzegorz Kłos
|
aktualizacja

Leonardo DiCaprio oddał federalnym Oscara. Spokojnie, nie swojego

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się:

Śledztwo przeciwko malezyjskiemu finansiście, którego oskarża się o defraudację miliarda dol., nabiera tempa. W sprawę zamieszany jest m.in. Leonardo DiCaprio.

Leonardo DiCaprio niedługo cieszył się drogimi podarkami
Leonardo DiCaprio niedługo cieszył się drogimi podarkami (Getty Images)

O sprawie pisze "The New York Times". Przypomnijmy: 37-letni Jho Low bezprawnie wydał fundusze firmy 1Malaysia Development Berhad. Zdefraudowany przez niego miliard dol. poszedł m.in. na produkcję filmu "Wilk z Wall Street" oraz kosztowne podarki dla znanych i bogatych przyjaciół finansisty.

W gronie obdarowanych znalazł się m.in. Leonardo DiCaprio, który od Jho Lowa dostał Oscara Marlona Bradno za rolę w kultowym "Na nabrzeżach" (reż. Elia Kazan, 1954) oraz obraz Pabla Picassa "Still Life With Red Bull's Head".

"The New York Times" przypomina, że "Wilk z Wall Street" nie był jedynym filmem, który współprodukował Malezyjczyk. Za pośrednictwem firmy Red Granite Pictures wyłożył też kasę na dwie niezbyt udane komedie: "Głupi i głupszy bardziej" oraz "Tata kontra tata".

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: obsada "Titanica" spotkała się po 20 latach

DiCaprio był zmuszony oddać wszystkie podarki, które są teraz dowodami w sprawie. Dziennik podaje też, że jeśli statuetka Brando trafi na aukcję, to Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ma bezwzględne prawo jej pierwokupu. Za zawrotną kwotę jednego dol.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić