Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Urszula Korąkiewicz
|
aktualizacja

Phil Collins trafił do szpitala

8
Podziel się:

Phil Collins niedługo po powrocie na scenę odwołuje koncerty. 66-letni artysta trafił do szpitala po niefortunnym upadku.

Phil Collins trafił do szpitala
(Getty Images)

Muzyk przewrócił się w drodze ze swojego hotelowego pokoju do toalety i poważnie rozciął czoło w okolicy oka. – Wstał w środku nocy, żeby pójść do łazienki, ale poślizgnął się i uderzył głową w krzesło – mówi źródło "The Sun". Karetka pogotowia przetransportowała go zaraz po incydencie do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Muzyk jest opatrzony i przytomny, ale uraz okazał się na tyle poważny, że zatrzymano go na obserwację i rozważana jest operacja. Collins był zmuszony odwołać koncerty w londyńskiej Royal Albert Hall, które miały się odbyć 8 i 9 czerwca.

– Jest gotowy wrócić do koncertowania jak tylko będzie to możliwe, ale upadek był na tyle niebezpieczny, że potrzebuje czasu, by odpocząć i się wyleczyć – dodał informator. Czas na rekonwalescencję jest o tyle ważny, że wciąż zmaga się z dolegliwościami, jakie pozostały mu po operacji kręgosłupa, którą przeszedł przed laty. Muzyk nie może już poruszać się po scenie tak żywiołowo jak kiedyś - stracił czucie w palcach i do dziś ma problemy z chodzeniem.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Phil Collins powrócił po siedmiu latach do koncertowania z trasą o wymownej nazwie "Jeszcze nie umarłem". W 2011 roku ogłosił przejście na emeryturę, gdyż nie jest już w stanie grać na perkusji. Ostatecznie jednak postanowił wrócić na scenę. Pierwsze występy zachwyciły go gorącym przyjęciem publiczności. Przymusowa przerwa jest dla niego frustrująca i serdecznie przeprasza fanów za odwołanie koncertów. Jak informuje "The Sun", na razie jednak przewiduje się, że do grania wróci już w niedzielę i pojawi się na koncertach w Kolonii i Paryżu. 30 czerwca ma wrócić do Londynu, gdzie zagra w Hyde Parku, a koncerty w Royal Albert Hall zostały przeniesione na 26 i 27 listopada.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(8)
ryms
5 lata temu
To normalne po 0,7 nie róbmy sensacji.
yifg;i
5 lata temu
juz po nim :/
w344
5 lata temu
odwolal koncerty w Londynie... i wszystko jasne...
kkm
5 lata temu
a moze w lazience uderzyl sie w skrzynke na listy??
@
5 lata temu
Boi się wystąpić w Londynie?
stolarz
5 lata temu
Pewnie był narąbany i krzesło na niego skoczyło
Fan
5 lata temu
Dużo zdrowia Phil
*
5 lata temu
Jak można uderzyć się w krzesło ? Chyba o krzesło.:)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić