Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Dziedzic
Michał Dziedzic
|

Piosenka Kory dawno nie była tak aktualna. To najzimniejszy maj od 28 lat

0
Podziel się:

Utwór "Wyjątkowo zimny maj", który śpiewała Kora, idealnie pasuje do obecnej aury. Tak chłodnego maja nie było od 1991 r., kiedy nagrała tę piosenkę.

Kora w teledysku do "Wyjątkowo zimny maj"
Kora w teledysku do "Wyjątkowo zimny maj" (Youtube.com)

Piosenka "Wyjątkowo zimny maj" pochodzi z albumu "Derwisz i anioł", który Maanam nagrał w 1991 roku. Utwór stał się hitem i wszyscy potrafią zanucić pod nosem tekst:

"Dzień za dniem pada deszcz. Słońce śpi, nie ma cie. Jest mi bardzo, bardzo źle. Zimny kraj, zimny maj"

Mannam nagrał ten słynny kawałem raptem dwa miesiące po jednym z najmroźniejszych majów w historii powojennej Polski. Deszcz i chłód, o których śpiewała artystka nie były jedynie metaforą... Co ciekawe tegoroczny maj ma szansę pobić ten niechlubny rekord, o ile temperatura w drugiej połowie miesiąca nie wzrośnie. Podczas ostatnich dni średnia temperatura dobowa w niektórych regionach kraju była nawet o 8 stopni niższa od normy wieloletniej.

Jak donosi portal twojapogoda.pl. 28 lat temu przymrozki pojawiły się nie tylko w czasie tzw. „zimnych ogrodników”, lecz również dużo później, około 25 maja. W najzimniejsze dni temperatura nie przekraczała 10 stopni. W tym roku może czekać nas niestety powtórka z rozrywki.

Miejmy nadzieję, że najgorszy scenariusz się nie sprawdzi i maj w 2019 r. będzie nieco cieplejszy niż w utworze Kory.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić