Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sebastian Łupak
|
aktualizacja

Pol'and'Rock Festival 2018. Jerzy Owsiak oburzony. Straż Pożarna odmówiła polewaczek, więc jadą one z Niemiec

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
170
Podziel się:

Jerzy Owsiak poinformował, że lubuska straż pożarna odmówiła przysłania swoich wozów do schłodzenia publiczności. Wozy jadą więc do Kostrzyna nad Odrą z… Berlina.

Jerzy Owsiak wydał oświadczenie
Jerzy Owsiak wydał oświadczenie (PAP/EPA)

Trzystutysięczna publiczność festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Woodstock) męczy się w blisko 40-stopniowych upałach. Tworzą się długie kolejki po wodę, po zimne piwo. Ludziom, zwłaszcza pod sceną, daje się we znaki piach i pył, który unosi się w powietrzu. Wiele osób zakrywa twarz i nosy chustami.

Zobacz także: Zobacz też: Jerzy Owsiak: "Rock and roll to sposób na życie. Jestem w nim utopiony"

Jerzy Owsiak zwrócił się więc do lokalnej Straży Pożarnej z prośbą o przysłanie wozów, które mogłyby polewać publiczność. Nic z tego. Straż Pożarna z Gorzowa Wielkopolskiego odmówiła. Jak pisze Owsiak na swoim profilu na Facebooku:

"Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów, aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś [czwartek], kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem!"

Owsiak jest wściekły, bo lubuski wojewódzki komendant straży, Przemysław Gliński, zakazał także przyjazdu ochotników z województwa lubuskiego: "Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Częścią Pana decyzji był także zakaz przyjazdu do nas ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy".

Jerzy Owsiak informuje, że organizatorzy festiwalu wynajęli więc wóz do polewania z… Berlina: "Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby - jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić - zapraszamy! Dostaniecie michę, nalejemy Wam paliwa do samochodu i będziemy mogli wysyłać w świat dobrą wiadomość o wspólnym tworzeniu tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. A Panu Komendantowi dziękujemy!"

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(170)
Ziutek
4 lata temu
Oczywiście że idzie do swoich, zamknąć złodzieja który pod szyldem pomocy dzieciom okrada je!
ooooooooooooo...
4 lata temu
" "Rock and roll to sposób na życie" czy zbiórka od naiwniaków?????
vvvvvvvvvvvvv...
4 lata temu
a dlaczego Pan Jureczek nie dodał, że polskim strażakom nie chciał płacić, a niemieckim płaci za polewanie ? :) taki szczególik
strażak
4 lata temu
"Schłodzenia publiczności"?!?! Chciał żeby mu zrobć błoto to słusznie dostał odmowę!
Jerzy Michala...
4 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. W której częsci Wrocławia najbardziej brakuje otwartego kąpieliska?
Janek_2002
4 lata temu
A kto jest ten Owsiak?
HansKloss
4 lata temu
Niezle pierdoly to wystawiacie. Nie macie zielonego pojecia co tak naprawde sie wydazylo.
PolandRock
4 lata temu
No i w ten sposób PIS traci dziesiątki tysięcy GŁOSÓW w wyborach. drogie PIS młodzi ludzie są świadomi, kto tak na prawdę stoi za utrudnianiem jak się da Festiwalu PolandRock. Brawa dla PIS za strzał sobie w kolano.
NIK
4 lata temu
Albo Niemcy, albo Rosja - to ojczyzny Totalsów.
Konrad
4 lata temu
aaa co mógł, komendant, jak dostał taki rozkaz żeby odmówić!Panie Owsiak, chcą doprowadzić do jakiegoś kataklizmu, epidemii, żeby wsadzić i dokopać panu. jest pan znienawidzony przez obecne władze!Które są gotowe na pomoc w wybuchu jakiejś epidemii przez odmowę pomocy,pod płaszczykiem przepisów. drzewa na rzucane kłody od nogi nie brakuje!Wyrok już moooże czeka?Brak na ra tylko potknięcia, choćby tyyci,tyci, tyciuniego
Max
4 lata temu
Wsiowy spęd, to i takie traktowanie.
AA
4 lata temu
Polak katolik sam nie ma to innym zazdrosci zabawy ....utylizacja
Niezależny
4 lata temu
PSP nie jest dla owsiaka tylko dla nas wszystkich . Polewnie na festiwalach nie należy do obowiązków PSP i PIS nie mas nic do tego!!!!!!!!!!!!
m
4 lata temu
Do Torunia pojadą
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić