Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sebastian Łupak
|

Pol'and'Rock Festival 2019. O. Wiśniewski powtarza za Owsiakiem: "Róbta, co chceta"

15
Podziel się:

W czasie spotkania z młodymi ludźmi na festiwalu Pol'and'Rock o. Ludwik Wiśniewski z Gdańska mówił, że polski Kościół, w tym Radio Maryja, potrzebuje "posprzątania". "Obecny kryzys Kościoła to dla nas dar, żeby zrobić w nim porządek".

Ojciec Ludwik Wiśniewski powtarza za Owsiakiem: "Róbta, co chceta".
Ojciec Ludwik Wiśniewski powtarza za Owsiakiem: "Róbta, co chceta". (Agencja Gazeta, Jakub Orzechowski)

Tam, gdzie jeszcze rok temu na festiwalu Pol'and'Rock stał ogromny namiot Przystanku Jezus, jest pustka. Było to miejsce, gdzie odbywały się spotkania, koncerty, ludzie dawali świadectwo wiary.

W tym roku nie ma Przystanku Jezus.

Co nie znaczy, że nie ma pojedynczych księży czy zakonników na Pol'and'Rock.

Jednym z nich jest ojciec Ludwik Wiśniewski. To związany z Gdańskiem, Lublinem i Wrocławiem dominikanin, w pewnym sensie duchowy wychowawca Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: "Koncerty to dodatek do atmosfery". Reporter WP w drodze na Pol'and'Rock Festival

W czasie spotkania z młodymi ludźmi na festiwalu Pol'and'Rock o. Wiśniewski bronił krytykowanego przez Kościół hasła Owsiaka "róbta, co chceta".

– Owsiakowi nie można nic zarzucić. "Róbta, co chceta" to nawiązanie do św. Agustyna, który powiedział: "kochaj i czyń, co chcesz". Owsiak chce, żebyśmy robili to, co uważam za dobre i to, co kochamy. On radzi: ja wam nie będę mówił, co macie myśleć, sami musicie to z siebie wydobyć – mówi o. Wiśniewski.

Pytany o współczesny Kościół w Polsce, dominikanin powiedział:
– Czy nie zatraciliśmy w nim chrześcijaństwa? Oczywiście, przeżywamy kryzys, dramatyczne momenty. Może to nieodwracalny dramat. Ale może to dar? Przyszedł moment, że Kościół też jest grzeszny i trzeba zrobić w nim porządek i posprzątać. Mam nadzieję, że nawet na polu Radia Maryja da się coś posprzątać. Boleję, że ludzie młodzi odchodzą z Kościoła. Mówię im: nie spieszcie się. Kościół jest wam potrzebny. Ja nie nawracam młodych ludzi, ja im tylko towarzyszę. Każdy sam musi dojrzeć do decyzji, czy zawierzy Bogu.

O. Wiśniewski bronił obecnego Episkopatu:
– Niektóre wypowiedzi biskupów są karygodne. Ale to nie są karierowicze. To są mimo wszystko ludzie służby i chcą jak najlepiej. Mamy takich hierarchów i biskupów, z którymi chciałoby się pracować. Wspomagajcie waszych duszpasterzy. Oni też mają trudne momenty.
Duchowny dostał sporo braw od młodych ludzi.

Ojciec Wiśniewski wspomniał też o odmowie przyjęcia uchodźców przez rząd Polski:
– Jak można być chrześcijaninem i zamykać się na drugiego, obcego człowieka? I my mamy uczyć Europę chrześcijaństwa?!

O homoseksualistach o. Wiśniewski mówił: – Twoim bliźnim jest Żyd, muzułmanin, wierzący, niewierzący, homoseksualista. Przed drugim człowiekiem stań z szacunkiem. Białystok to jest dla nas lekcją, że tak nie można. My katolicy musimy odrobić tę lekcję.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
chlop
3 lata temu
Zostaw sobie ojczulku te poglady dla siebie. Kazdy sam wybiera droge ktora chce isc. Albo zyje jak czkowiek albo jak zwyrodnialec czy morderca. W takim wypadku nikt mnie nie zmusi do szacunku do takiej osoby. Uchodzcy z krajow arabskich to przede wszystkim nieroby...gwalciciele i czesto terrorysci. Moze ojczulek chce takich w naszym kraju bo wiekszosc z nas na pewno nie. To samo tyczy sie dewiantow. Nikt nie bedzie mnie potepial za to ze nie toleruje sytuacji w ktorej dwoch facetow penetruje sobie d....pe...To moje zdanie i mam do tego prawo.
Faryzeusze ws...
3 lata temu
No to zaczynamy !!! Najlepiej od siebie nawiedzony ojczulku !
Noi
3 lata temu
Noi
omlet
3 lata temu
O. Wiśniewski może sobie towarzyszyć i prosić a PIS jak będzie mieć większość przymusi, nakaże i wyegzekwuje.Tak też można szybciej i po bożorydzykowemu. Jak nie to będą płonąć snopki inkwizycji podlaskiej.
Mateusz
3 lata temu
Dziwni ci Dominikanie - coraz bardziej holubia zlo i nienawisc. Niezla sekta.
Odejdz z Kosc...
3 lata temu
No no niby kaplan a w nienawisci arcyszatan. Furiat i czlowiecze dno
Maria
3 lata temu
Panie wisniewski, niech pan sprzata swoja kuchnie i wc a od Kosciola wara.
wymarły dino
3 lata temu
Czyli przesłaniem tego spędu jest atak na kościół katolicki a do tej nagonki zawsze się znajdzie jakaś sb-cka melepeta.
As
3 lata temu
Dokładnie: kościół katolicki nie ma z prawdziwym Chrześcijaństwem nic wspólnego. Już dawno odeszli od Boga i ponoszą za to karę. Tu nic się nie zmieni. To są „wilki w owczej skórze”, o których mówił Pan Jezus. Niestety ich celem jest odwracanie ludzi od Jezusa Chrystusa.
Beton
3 lata temu
"Rób co chcesz" to hasło propagowane przez następców Antona Szandora Lavei'a i jest biegunowo odległe od słów w. Augustyna "Kochaj i rób co chcesz". Ten pan, doskonale wie, którego hasła w tej chwili broni.
ble
3 lata temu
religia Robtacochceta jest wyjatkowo mocna
jurek
3 lata temu
won z ćpunami
Gość
3 lata temu
Wszystkie religie i sekty powstały w momencie, gdy pierwszy cwaniak znalazł pierwszego naiwniaka.
dede
3 lata temu
ojczulku czarna mafia ci tego nie daruje,ale dzięki za odwagę, chociaż jeden mówi rozsądnie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić