oprac. Urszula Korąkiewicz| 

Rudi Schuberth dzieli się z fanami życiowym doświadczeniem. Opowiada, jak zmaga się z cukrzycą

38
Podziel się:

Muzyk na własnym przykładzie przekonał się, jak cenne jest zdrowie. Teraz wykorzystuje popularność, by uświadamiać o tym fanów.

Muzyk prowadzi zdrowy tryb życia
Muzyk prowadzi zdrowy tryb życia (newspix.pl)

Rudi Schuberth nie może narzekać na brak zobowiązań zawodowych. Oprócz tego, że prowadzi malowniczo położony pensjonat na Kaszubach, wciąż jest aktywny artystycznie. W weekendy, jak podaje "Życie na gorąco", koncertuje. Spotkania z fanami służą jednak nie tylko rozrywce.

Artysta wykorzystuje ten czas, by rozmawiać o tym, jak istotne jest dbanie o swoje zdrowie. Sam służy przykładem. Od ponad trzech lat zmaga się z cukrzycą typu B. - Mówię o tym ze sceny, ostrzegam i doradzam innym, bo sam przegapiłem ten moment, kiedy zachorowałem – wyznał artysta w "Życiu na gorąco". - Powtarzam, że można z tym żyć. Trzeba tylko kontrolować chorobę, dbać o nią i co najważniejsze, "polubić" ją – dodał.

Jak wspomina na łamach tygodnika, zachorował niespodziewanie. Mimo dużej wagi nie miał problemów ze zdrowiem. Do czasu. Najpierw organizm zaczął wysyłać sygnały ostrzegawcze, a później choroba zaatakowała z całą mocą. Muzyk trafił do szpitala w Lęborku w stanie śpiączki cukrzycowej. Przez tydzień leżał na oddziale intensywnej opieki medycznej. Od tamtej pory konsekwentnie dba o zdrowie i stosuje się do zaleceń lekarzy. Motywacji mu nie brakuje. Ma dla kogo żyć i dbać o siebie. Oczkiem w głowie jest jego wnuk i to dla niego chciał jak najszybciej wrócić do zdrowia.

- To było najważniejsze. Byłem zaskoczony, że świat przestał istnieć, liczył się tylko wnuczek, a przecież mało brakowało, abym już nigdy go nie zobaczył – podsumował w "Życiu na gorąco". Teraz bez obaw może cieszyć się życiem w otoczeniu bliskich, pracować i wypoczywać w ukochanym folwarku na Kaszubach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić