Kamila Gulbicka| 
aktualizacja 

Szpak, Sławomir i Kurdej-Szatan zażądali większych gaż. Zobacz, ile zarabiają gwiazdy

36
Podziel się:

Celebryci zaczynają się cenić. Albo inaczej - wyceniają swój czas jako ogólnopolskie dobro i bez skrupułów żądają podwyżek za koncert czy obecność na planie zdjęciowym.

Sławomir może liczyć na wysokie stawki
Sławomir może liczyć na wysokie stawki (ONS.pl)

W polskim show-biznesie istnieją osoby, które mogą sobie pozwolić gwiazdorzenie. Polacy bowiem chcą ich oglądać i słuchać, nawet jeśli zupełnie niedawno nikt ich nie znał. Zacznijmy chociażby od Michała Szpaka - gwiazdy, która wyrosła na głośnym show TVN-u, czyli "X Factor". O ile jeszcze kilka miesięcy temu za koncert żądał 15 tys. zł, o tyle teraz życzy sobie 20 tys., a nawet 30 tys. w zależności od skali wydarzenia i organizatora.

Rafał Brzozowski, gospodarz "Koła Fortuny", poszedł w ślad za kolegą i zażądał podwyżki o ponad 5 tys. zł. Dziś bierze 25-30 tys. zł za koncert. Na fali coraz większej rozpoznawalności, Sławomir podwyższył gażę o 5 tys. zł i śpiewa za nie mniej niż 30 tys. zł. Zresztą on jest usprawiedliwiony. Wszak jego zespół liczy 15 osób, więc musi podzielić się zyskiem.

Jeżeli chodzi o aktorów, to tu króluje Barbara Kurdej-Szatan, która za dzień na planie zdjęciowym żąda 9-10 tys. zł (o 2 tys. więcej niż w ubiegłym roku), a zaraz za nią znalazła się Maja Ostaszewska, która za dzień zdjęciowy bierze 8 tys. zł.

Nic dziwnego, że ochotników do popularnych show, które pomagają wykreować gwiazdy, jest coraz więcej. O takich pieniądzach, jakie zarabiają celebryci, statystyczny Polak może tylko pomarzyć. Przypomnijmy, że średnia miesięczna dochodu brutto na koniec 2017 r. wynosiła "zaledwie" 4256 zł (wg danych statystycznych GUS).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić