Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Zdziech
|

Szymon Majewski mówi o ciężkiej walce z depresją

79
Podziel się:

Szymon Majewski rozśmiesza Polaków od lat. Dziennikarz nie dzieli się z mediami szczegółami ze swojego życia prywatnego. W wywiadzie dla TVN24 złamał tę zasadę i szczerze opowiedział o walce z depresją.

Szymon Majewski od lata zmaga się z depresją.
Szymon Majewski od lata zmaga się z depresją. (East News, East News)

Szymon Majewski szczyt popularności zdobył jako prowadzący dwóch bardzo popularnych programów rozrywkowych – "Mamy cię" oraz "Szymon Majewski Show", którego ostatni odcinek został wyemitowany w roku 2011. Wtedy też Majewski postanowił zniknąć z małego ekranu, tym samym wycofując się z życia publicznego. Rok później odszedł z TVN-u i założył kanał na serwisie YouTube, gdzie publikuje odcinki autorskiego programu "Szymon Majewski SuperSam".

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: Julia Wróblewska opowiada o terapii: "Ta choroba jest jak wirus"

Szymon Majewski o depresji

Samobójcza śmierć Robina Williamsa w 2014 r. była dla wszystkich wielkim szokiem. Nikt nie spodziewał się, że komik, który roztaczał wokół siebie tak pozytywną energię, przez wiele lat zmagał się z depresją. Szymon Majewski swoim szczerym wyznaniem udowadnia, że każdy może borykać się z chorobą.

"Nie będę się porównywał do takich mistrzów, ale myślę sobie, że to w ogóle jest cechą ludzi nadwrażliwych, że mają ten gen i skręt w stronę depresji. Też miałem takie epizody, trudne momenty, kiedy nie potrafiłem sobie z czymś poradzić. Oczywiście myślę sobie, że ta moja naturalna wesołość prawdopodobnie przez niektórych była odczytywana jako to, że jestem uosobieniem szczęścia, radości i tak dalej" – tłumaczy Majewski.

52-letni dziennikarz dodaje również, jak ważne jest publiczne "odczarowywanie" depresji. Majewski jest szczególnie wdzięczny Justynie Kowalczyk, która niejednokrotnie zwracała uwagę na ten problem:

"Jeśli chodzi o depresję – Justyna Kowalczyk otworzyła wieko depresji, za co wielka jej chwała. Jest niezłomna, a opowiadała o tym, że zdobywała złote medale, a jednocześnie do czwartej nad ranem nie spała, bo miała lęki. Ma to swoją wagę. Ma to swoją wagę, dlatego ja już wtedy grzecznie dokładam swój wagonik z depresjami do tego też".

Szymon Majewski – poczucie humoru pomaga przejść przez życie

Komik wyznał również, że chodzi na psychoterapię, a zbawiennym w jego życiu okazało się poczucie humoru i możliwość rozśmieszenia zarówno siebie, jak i swoich bliskich.

"Raczej lubię poczucie humoru, które mi pozwala – to taki trochę banał – ale ono mi pozwala przejść przez życie… Jak zasiadam na kozetce, to psychoterapeutka ma na mnie sposób i wie, że (…) muszę się wyszumieć i powiedzieć parę grepsów, żartów, czyli jakby pokryć to, że za chwilę będę obnażony" – komentuje Szymon Majewski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(79)
Libero 1966
3 lata temu
Wiem sam jak jest ciężko w takim czasie.Wszystkiego dobrego Szymonie.
T
3 lata temu
Nikomu nie życzę tego nikomu
zorro
3 lata temu
Do marketu go to mu depresja przejdzie.
Bizon.
3 lata temu
Depresja to cichy zabójca,za Majewskim nie przepadam,ale gościu ma rację..
grazyny
3 lata temu
escitalopram pul roku i po kszyku ! olaboga w 21 wieku depresja ha ha
pat_pom
3 lata temu
Każdy myślący ma depresję. Nasz gatunek zniszczył planetę, a wciąż rodzą się dzieci dla których już nie ma normalnych warunków do życia. Władze, żeby się nachapać, wyprzedają pod beton ostatnie zielone miejsca. Oddychamy mieszaniną trucizn. To koniec. Źle tylko że i dla niewinnych, cudownych zwierząt które miały pecha żyć wraz z naszym, parszywym gatunkiem, na tym kiedyś pięknym świecie.
M.
3 lata temu
To skutek sprzedawania prywatności, braku świetego spokoju w życiu. Coś musi być nie tak tez w małżeństwie.
Trik
3 lata temu
Zjedz muchomora to ci minie deprecha bezpowrotnie.
wakad
3 lata temu
Jest to straszna choroba. U mnie jest przewlekła. Leczę się ponad 20 lat. Miałam 10 pobytów w szpitalu. Są wzloty i upadki. Przez 7 lat miałam remisję / ale leki biorę cały czas/ . Tylko , niestety , leki co jakiś czas trzeba zmieniać , bo przestają działać. Teraz czuję się dobrze ale kto wie jak długo... Pozdrawiam wszystkich , którzy się z tym świństwem zmagają
ruprecht
3 lata temu
lepsza depresja z kasą niż samotność na biedno............tyle w temacie
zz stop
3 lata temu
kolejny co depresję miał ??? moda na molestowanie,depresję i inne rzeczy widzę....
dox
3 lata temu
brak dopaminy i tyle, sa na to sposoby
Dziadek Włade...
3 lata temu
Żydzi zawsze mają depresję jak widzą kominy
Psycholog rod...
3 lata temu
zrob wkoncu Mature i deprecha minie , przestaniesz wygadywac glupoty..wkoncu Matura to EGZAMIN DOJRZALOSCI.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić