Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Dziedzic
Michał Dziedzic
|

Wiemy, ile jest wart majątek Elżbiety II. Nie jest rekordzistką

7
Podziel się:

Serwis Business Insider stworzył ostatnio ranking najbogatszych rodzin królewskich w Europie. Co ciekawe, monarchia brytyjska wcale nie znalazła się na podium...

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II (Getty Images)

Wśród 10 najbogatszych przedstawicieli królewskich rodów, ostatnie miejsce zajął belgijski król Filip. Wg. danych, które monarchia udostępniła w 2013 r., jego majątek opiewa na 13 mln dol. Co więcej, wszystkie nieruchomości, którymi dysponuje, należą tak naprawdę do państwa, więc nie mogłyby zostać sprzedane. Kilkanaście mln. dol. to dosyć mizerny wynik, porównując go z majątkami zwycięzców rankingu, liczonych w miliardach.

Na którym miejscu uplasowała się najbardziej znana rodzina królewska na świecie? Elżbieta II, reprezentująca brytyjską monarchię, zajęła dość wysokie 4. miejsce. Wartość jej majątku szacuje się na 530 mln. dol.

Wycenie podlegały liczne nieruchomości, dzieła sztuki, a także lokaty kapitału rodziny królewskiej. Sporo warte są też klejnoty koronacyjne, a prawdziwą perełką jest Pałac Buckingham. Co prawda wspomniane posiadłości i kosztowności nie należą bezpośrednio do Elżbiety II, tylko do państwa brytyjskiego, ale królowa też ma swoje prywatne włości. Posiada swoje rezydencje w Zamku Balmoral i Pałacu Sandringham.

Na podium rankingu znaleźli się monarchowie - miliarderzy. Książę Albert II z Monako dysponuje fortuną szacowaną na jeden miliard. Jedną z wielu nieruchomości, które nabył, jest dom rodzinny jego matki Grace Kelly. Dodatkowo Albert ma pokaźną kolekcję zabytkowych samochodów i drogocenny zbiór znaczków...

Na drugim miejscu uplasował się książę Henryk z Wielkiego Księstwa Luksemburga - 4 mld. dol. Natomiast największym majątkiem, w wysokości 5 mld. dol., dysponuje książę Jan Adam II z Księstwa Liechtensteinu.

Spodziewaliście się, że monarchie dysponują takimi fortunami?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Ho ho ho
4 lata temu
Spory majatek jak na bycie bezrobotnym od wielu P0kolen
5555
4 lata temu
stare pudło przykryte kapeluszem
serty
4 lata temu
Tak naprawdę te rody monarchów to wyjątkowe bydło noszące znamiona mafijnych przestępców. A ludzie tak się nimi podniecają, ech.
gosc
4 lata temu
W porównaniu do majątku Deusa Tadeusa Moherusa Rydzykusa to ona jest biedaczką spod mostu
df
4 lata temu
To jakieś grosze przy królu Arabii Saudyjskiej albo sułtanie Brunei?
barteqz
4 lata temu
gady o błękitnej krwi ,żenią się miedzy sobą a nam karzą się mieszać , są nadzorcami handlu narkotykami czyli nieopodatkowanymi używkami w skali globalnej od czasu wojen opiumowych, są odpowiedzialni za śmierć diany, ich prawdziwe nazwisko to saxo coburg von gotta a windsor przybrali od nazwy pałacu,mam wymieniać dalej? to jedna z rodzin która zarządza planetą a jednocześnie banda najbardziej zdegenerowanych i zwyrodniałych istot jakie świat widział
mirror
4 lata temu
Nakradli to i mają. Lata płacenia dla nich danin to i się uzbierało.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić