Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Pochmurny poniedziałek. Nad Polską przejdą burze z deszczem

1
Podziel się:

Czeka nas pochmurny poniedziałek z niewielkimi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie spadnie deszcz oraz wystąpią przelotne burze, ale tylko w jednym regionie będą to alarmujące ilości wody. Dzień będzie raczej wietrzny i chłodny, dlatego wychodząc z domu, pamiętajmy o właściwym ubiorze.

Dziś nad większością regionów w kraju będzie występować duże zachmurzenie.
Dziś nad większością regionów w kraju będzie występować duże zachmurzenie. (Twitter, @roseshouiss)

Nad większością terenów na północy Polski będzie występować umiarkowane zachmurzenie. Nie przyniesie to jednak opadów deszczu. Temperatura w tym regionie będzie się wahać od 10 do 14 stopni Celsjusza.

Na pozostałych obszarach zaobserwować będzie można duże zachmurzenie, które przyniesie przelotne opady deszczu. Mieszkańcy południowo zachodniego regionu muszą przygotować się także na przelotne burze, które mogą przynieść silny wiatr (w porywach do 60 km/h). Rano lokalnie wystąpią także mgły ograniczające widoczność do 500 m.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystawił alert ostrzegawczy dla województwa opolskiego. Przemieszczanie się wezbrania wody na Odrze prawdopodobnie objawi się podniesieniem poziomu wód na odcinku Krapkowice-Brzeg.

W pozostałych regionach temperatura będzie się utrzymywać na poziome 11/13 stopni Celsjusza. Maksymalnie może sięgnąć 19 stopni na pogórzu. Najzimniej będzie w Małopolsce - tam temperatura może spaść nawet do 5 stopni.

Źródło: IMGW

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
LOL
5 lata temu
Ale dziś wtorek... Co ten artykuł robi na głównej?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić