Pojawiło się na niebie po śmierci królowej. Brytyjczycy mówią o znaku

188

Zaledwie godzinę po ogłoszeniu informacji o śmierci królowej Elżbiety II mieszkanka Telford zauważyła na niebie niesamowite zjawisko. Chmura ułożyła się w kształt do złudzenia przypominający sylwetkę zmarłej monarchini w kapeluszu. Zdjęcia niezwykłej formacji lotem błyskawicy obiegły sieć.

Pojawiło się na niebie po śmierci królowej. Brytyjczycy mówią o znaku
Chmury przypominają królową? (Facebook, Getty Images)

W Wielkiej Brytanii trwa żałoba. Podwładni opłakują królową Elżbietę II, najdłużej panującą monarchinię współczesnego świata. Oficjalny komunikat o śmierci 96-letniej Elżbiety II został przekazany przez Pałac Buckingham w czwartek 8 września.

Flaga na Pałacu Buckingham została opuszczona do połowy masztu. Pod budynkiem zbierają się tłumy mieszkańców, by oddać cześć zmarłej władczyni. Dla wielu Elżbieta II była symbolem tradycji, kultury i potęgi Wielkiej Brytanii, stałym punktem spajającym naród. Brytyjczykom ciężko będzie przyzwyczaić się do zupełnie nowej rzeczywistości.

Elżbieta II nie żyje. Na niebie pojawił się znak?

Dowodem na to jak bardzo rodacy królowej przeżywają jej odejście, jest post opublikowany w czwartek wieczorem na Facebooku przez mieszkankę angielskiego miasta Telford. Leanne Bethell podczas jazdy samochodem dostrzegła coś niesamowitego na niebie, zaledwie kilka godzin po tym, jak media obiegła wiadomość o śmierci monarchini.

Brytyjka od razu chwyciła za telefon, a w mediach społecznościowych udostępniła zdjęcia zjawiska. Widać na nich chmury o dość nietypowym kształcie. Autorka fotografii zwróciła uwagę, że przypominają królową Elżbietę w jednym ze swoich charakterystycznych kapeluszy.

W drodze do domu Lacey zaczęła krzyczeć "O mój Boże!" i spanikowałam... Wtedy wskazała palcem ten obraz w chmurach - napisała kobieta pod udostępnionymi na Facebooku zdjęciami.

Post Bethell w ciągu kilkunastu godzin został polubiony przez 20 tys. osób, a ponad 40 tys. internautów go udostępniło. W sekcji komentarzy niektórzy sugerują, że królowa zesłała im znak z nieba.

Widzisz to tylko wtedy, gdy szukasz. Może to znak, a może po prostu szukamy czegoś z góry... Kto wie - skomentował jeden z użytkowników.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tłumy pod Pałacem Buckingham żegnają królową Elżbietę II
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić