Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Chudzik
|
aktualizacja

Zawody, które pomogą ci znaleźć miłość na portalu randkowym. Zwycięzcą jest...

2
Podziel się:

Estetyczne zdjęcie nie wystarczy, żeby poznać ciekawą osobę przez portal randkowy. Użytkownicy zwracają uwagę też na treść, którą tam umieszczasz – ale to nie twoja miłość do piesków jest w niej najważniejsza. Większość patrzy bowiem na wykonywany przez ciebie zawód.

Tinder i Badoo to wiodące aplikacje, z których korzystają Polacy, jeśli chcą poznać kogoś nowego
Tinder i Badoo to wiodące aplikacje, z których korzystają Polacy, jeśli chcą poznać kogoś nowego (123RF)

Jest sprawą oczywistą, że miłość na zawód patrzeć nie powinna. Nie kocha się drugiej osoby za to, że wykonuje piękny manicure, ani za to, że zarządza w pracy setką podwładnych. To, co jednak działa w prawdziwym życiu, niekoniecznie daje sobie radę na portalach randkowych. Te bowiem oferują nam szereg informacji o osobie, którą jesteśmy potencjalnie zainteresowani. I to jeszcze za nim do niej napiszemy, albo – jak na Tinderze – "przesuniemy ją w prawo".

Wówczas, co oczywiste, wybieramy te osoby, których profil zawodowy czy zainteresowania najbardziej do nas (teoretycznie) pasują. Takie, z którymi konwersacja może nas wciągnąć. I takie, których styl życia najbardziej zbliżony jest do naszego – albo najbardziej nas interesuje.

Według Badoo, aplikacji randkowej, która może pochwalić się ponad 380 milionami użytkowników na całym świecie, najbardziej atrakcyjną pracą dla mężczyzn i kobiet jest odpowiednio kucharz i fryzjerka. Badanie przeprowadzono, zbierając dane od 5000 brytyjskich użytkowników Badoo w wieku od 18 do 30 lat.

Która kobieta nie docenia dobrze gotującego faceta? Umówmy się, doceniamy nawet tych, którzy umiejętności gotowania w toku życia nie nabyli, ale przynajmniej się starają. Mężczyzna, który nie tylko umie, ale i lubi gotować jest perełką, za którą nawet niewierzące kobiety dziękują Bogu.

Inaczej rzecz się ma z fryzjerką, tu sprawa jest mniej oczywista. Można jednak sobie wyobrazić, że (dobra) fryzjerka sporo zarabia i nigdy nie znajdzie się w sytuacji, w której na rynku nie byłoby dla niej pracy. Poza tym na ogół jest osobą cierpliwą, lubiącą i słuchającą innych ludzi. Może się też poszczycić zdolnościami manualnymi.

Okazuje się, że na kolejnych miejscach listy popularnych wśród użytkowniczek Badoo męskich zawodów jest inżynier, przedsiębiorca, marketingowiec i...artysta. Na drugim miejscu wśród wybieranych przez mężczyzn kobiet były pielęgniarki. I potem kolejno: prawniczki, przedsiębiorczynie i nauczycielki.

Wyniki badania powinny być oczywiście traktowane z przymrużeniem oka, ponieważ podobne badania przeprowadzone przez inne serwisy randkowe wskazują inne zawody jako najbardziej atrakcyjne dla użytkowników.

Wśród najczęściej "przesuwanych w prawo" kobiet na Tinderze były fizjoterapeutki, projektantki wnętrz i przedsiębiorczynie. Płeć damską z kolei najbardziej interesowali piloci i szefowie. W końcu która by nie chciała kiedyś wypowiedzieć słynnych słów "mój mąż jest z zawodu derektorem"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(2)
Jasio
4 lata temu
Pod tym barem, co to później gwałcą?????
??
4 lata temu
I najważniejsze gumka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić