Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Airsoft – co będzie Ci potrzebne do gry?

Podziel się:

Airsoftowe strzelanki to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Dają nam wiele pozytywnych i niezapomnianych emocji, a dodatkowo można się podczas nich całkiem nieźle poruszać. Airsoftowa gra to nie tylko świetna zabawa, ale i porcja jakże ważnej aktywności fizycznej. Żeby jednak do niej dołączyć, trzeba się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w kilka niezbędnych akcesoriów.

Airsoft – co będzie Ci potrzebne do gry?
(materiały partnera)

Airsoft to sport strzelecki, w którym wykorzystuje się bardzo realistycznie wyglądające repliki broni. Jest to podstawowe wyposażenie, które będzie Ci potrzebne, jeśli chcesz przystąpić do gry. Choć często trudno odróżnić replikę od jej palnego pierwowzoru, to korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne i nie wymaga też żadnych pozwoleń. Każdy może taką replikę sobie kupić, a do wyboru mamy przeróżne modele, które są oczywiście wzorowane na prawdziwej broni. Możesz wybierać spośród strzelb, rewolwerów, karabinów czy pistoletów, ale do gry najczęściej wybierane są elektryczne karabinki szturmowe. To najbardziej uniwersalne repliki, które sprawdzają się w różnych strzelankach i są też dość proste w obsłudze, dlatego poleca się je również początkującym airsoftowcom. Na polu walki można zobaczyć najczęściej dwa najpopularniejsze modele: repliki radzieckiego Kałacha i amerykańskiego M4, ale oczywiście dostępne są też repliki innych karabinów – od różnych producentów. Jeśli zdecydujesz się na elektryczny model, to na pewno przyda Ci się też dobrej jakości akumulator i ładowarka.

W airsofcie strzela się się kulkami 6mm, które mogą być plastikowe lub biodegradowalne. Ze względu na to, ze bardzo dużo gier organizowanych jest na otwartym terenie, zazwyczaj w lesie, polecamy wybór tego drugiego rodzaju amunicji. Kolejnym, bardzo istotnym elementem airsoftowego wyposażenia są okulary lub gogle ochronne. Oczy są na tyle delikatnym narządem, że wymagają ochrony w nawet tak bezpiecznym sporcie jakim jest airsoft. Kulki są małe i lekkie, ale mogą osiągać znaczne prędkości, więc stosowanie specjalnych okularów jest obowiązkowe i zawarte w regulaminie każdej strzelanki.

Co jeszcze może Ci się przydać?

Wymieniliśmy podstawowe i najważniejsze airsoftowe wyposażenie, z którym możesz od razu wziąć udział w strzelance. Teoretycznie, nie potrzebujesz już nic więcej, ale w praktyce zapewne przyda Ci też parę innych akcesoriów. Typowe umundurowanie lub taktyczny zestaw, składający się z koszulki/bluzy/kurtki i spodni, pozwalają lepiej wtopić się w teren, a dodatkowo są też tak zaprojektowane, by jak najlepiej sprawdzać się podczas różnego rodzaju aktywności. Są przewiewne i bardzo funkcjonalne. Warto wspomnieć też o ochraniaczach na kolana i hełmie. Ochraniacze bardzo przydają się podczas walki, gdy czasami trzeba przyklęknąć lub nawet trochę się poczołgać. Hełm natomiast stanowi bardzo dobre uzupełnienie wojskowej stylizacji. Wszystkie obowiązkowe i opcjonalne, airsoftowe sprzęty i akcesoria, najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak np. Gunfire.com. Znajdziesz tam największy wybór i najlepsze ceny. Od razu też kupisz całe potrzebne Ci wyposażenie i możesz skompletować kompatybilne ze sobą sprzęty.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić