Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Stando
|
aktualizacja

Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd

3
Podziel się:

Allegro rusza z programem bug bounty, czyli polowanie na błąd. Tym samym dołączają do niewielkiego grona firm działających w Polsce, które płacą za poszukiwanie błędów na ich stronie.

Allegro oferuje nagrody za znalezienie luki
Allegro oferuje nagrody za znalezienie luki (WP.PL, Oskar Ziomek)

Poszukiwacze błędów będą zachwyceni. Allegro płaci nawet 3 tysiące dolarów za znalezienie usterki na stronie. W zależności od stopnia zagrożenia, przewidują 200, 500, 1000 i 3000 dolarów za każdy wykryty błąd. Tego typu programy mają uczynić serwis oraz jej użytkowników bezpieczniejszymi.

Bug bounty w Allegro ruszyło już w 2018 roku, ale do tej pory mogli wziąć udział jedynie eksperci zaproszeni przez Allegro do współpracy. Teraz każdy może się zgłosić. Wszystko dzięki współpracy Allegro z grupą HackerOne. Informacje i zasady zgłaszania błędów znajdziecie pod tym adresem.

Allegro wprowadza bug bounty - czy to ma sens?

Tego typu rozwiązania cieszą się popularnością wśród gigantów takich jak Google, Facebook czy Amazon. A wykładanie pieniędzy na bezpieczeństwo serwisu internetowego ma sens. Szczególnie, od maja 2018 roku, kiedy w życie weszło RODO (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Doskonałym przykładem braku tego typu zabezpieczeń jest sklep internetowy Morele.net. Gdyby właściciele witryny zdecydowali się na wprowadzenie bug bounty, być może cyberprzestępca zgłosiłby lukę, zamiast ujawniać sprawę publicznie. A wówczas, firma nie zostałaby ukarana grzywną 2,8 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Ju
3 lata temu
Allegro marna kopia eBay a.
Max
3 lata temu
Największym błędem jest jak ktoś kupi kilka sztuk przedmiotu a chce jeden. Allegro pyta gościa czy rzeczywiście kupił kilka a on nie wie że kliknął kilka razy.!!!!!! Wysyłam o zwrot prowizji ( i tu jest parodia typ musi potwierdzic że kupił kilka przedmiotów a że nie wie ile mu się kliknelo odpowiada że sprzedawca kłamie) i allegro nie oddaje kasy. Ehhhhh
Gość
3 lata temu
Kto trafi przypadkiem a kto musi analizować wszystkie możliwe kombinacje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić