Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Stando
|

Amerykanie powracają na Księżyc. Tym razem zbudują tam bazę

20
Podziel się:

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump chce aby amerykańska flaga znów powiewała na Księżycu. Twierdzi, że Amerykanie w ciągu kilku lat zbudują bazę księżycową.

Amerykanie wracają na Księżyc
Amerykanie wracają na Księżyc (Shutterstock.com, Castleski)

Donald Trump jest całkowicie poważny w tej kwestii. Podpisał dyrektywę, mającą na celu ponowne wysłanie Amerykanów na Księżyc oraz budowę bazy. Misje mają w przyszłości dotyczyć również kolonizacji Marsa.

Według treści dokumentu Prezydent zleca NASA: "prowadzenie nowatorskiego programu eksploracji kosmosu, aby wysłać amerykańskich astronautów z powrotem na Księżyc, a ostatecznie na Marsa".

Może to być odpowiedź na doniesienia o rozwoju chińskiej floty kosmicznej. Chińczycy chcą wysłać człowieka w kosmos, a później eksplorować i zaludnić Księżyc. Zapewne zmotywowało to Trumpa do podjęcia kroków, które pozwolą USA pozostać kosmiczną potęgą.

Finansowanie nowej polityki zostanie uwzględnione już we wniosku budżetowym w 2019 roku. Amerykanie planują rozpocząć realizację planu jeszcze w latach 20' bieżącego stulecia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
ufo
5 lata temu
pierwsza hybryda byla KACZORYDZYK na ksiezycu ha ha pisowcy
swoj
5 lata temu
super jak nie ze studia kubika moze wkoncu zobacze ziemie na zdjeciu cala...a nie z foto shopu NASA ale nie ma szans bo jak do tej pory nic takiego nikt nie widzal tylko jakies urywko skrawki przez okienko wlaz itp sciemy a gwiazdy jak sie nie ruszaja na niebie to nie ruszaja a wirujaca kula niby sie kreci to dopiero cud,,,,
Bolo
5 lata temu
BUHAHAHAHAHAHA
Liteon44
5 lata temu
"Amerykanie nie byli na Księżycu", a ich najwięksi konkurent ZSRR, który wszystkiemu bacznie się przyglądał nie pisnął ani słowa żeby ośmieszyć Amerykanów... No tak, przecież największą mistyfikacją ludzkości jest twierdzenia, że Ziemia jest okrągła. Pewnym ludziom powinno się sądownie odcinać dostęp do internetu.
Bolo
5 lata temu
Chyba do studia filmowego wLondynie.
Księż
5 lata temu
Nie lećcie tam!
Tuner
5 lata temu
No i jednak trzecia wojna światowa nie będzie na Ziemi a na Księżycu.Tylko niech się Kim jeszcze dołączy i będziemy mieli Święty spokój...gratuluje pomysłu panie Trump :)
Dziadzio
5 lata temu
Amerykanie na Księżycu nie byli. To była mistyfikacja, a gigantyczne pieniądze, przeznaczone na ten cel, zdefraudowano, przeznaczając niewielką ich cześć na zainscenizowanie ponurego żartu, jakim było lądowanie Amerykanów na Księżycu. Paru amerykańskich specjalistów od filmu i efektów specjalnych trochę na tym zarobiło, ale najwięcej zgarnęli ci, którzy się do kamer i dziennikarzy nie pokazywali. Wszystko spreparowano i nakręcono w przepastnych studiach Hollywood, najbardziej znany to film z lądowania na Księżycu, który zawiera podstawowe błędy scenograficzne, gdyż nikt wcześniej nie wiedział, jak trzeba spreparować film, żeby dawał złudzenie oglądania człowieka na Księżycu, choć specjaliści, sowicie opłaceni, bardzo się starali. USA chodziło o to, żeby za wszelką cenę, nawet kompromitacji, "udowodnić", że osiągnęli większe sukcesy od ZSRR w materii zdobywania kosmosu i technologii kosmicznych. Obecnie USA jest w 100% uzależniona od rosyjskich silników rakietowych (np. RD-180).
mmm
5 lata temu
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump chce aby amerykańska flaga znów powiewała na Księżycu Prezydent USA a ciemny jak PGRy bolek i wielgus.
ttt
5 lata temu
Tylko takie teksty załatwią Kima /napad śmiechu?.A Putin dozna orgazmu.
Pies Łajka
5 lata temu
To wszystko to jedno wielkie kłamstwo masońskie! Ziemia jest płaska, satelity nie istnieją a człowiek nigdy nie wylondował na ksienżycu!
999
5 lata temu
czas zeby hybrydy opuściły ziemię
zas
5 lata temu
Podobno będzie lądowanie transmitowane w technologi 8 k i VR już kończą montować materiał do emisji w TV. Premiera w Kinach w 2022
65 latek
5 lata temu
jak to znowu? przecież ich "1szy lot" był filmowany na ziemi. wtedy nie było środków technicznych na bezpośrednią transmisje tv!! technologia baterii była w powijakach a komputery miały moc obliczeniowa kalkulatora bolek!! ściema z tym lądowaniem a cały świat uwierzył. swoja droga trzeba mieć tupet by coś takiego zrobić!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić