Utonięcia wykrywane są w oparciu na zaawansowanych algorytmach behawioralnej analizy obrazu z kamer podwodnych, a także system zasilania wspomagany fotowoltaiką - informuje serwis radio.katowice.pl.
System składający się z kamer podwodnych jest pierwszym takim w Polsce. Baseny mają zostać oddane do użytku na początku 2020 roku. To znajdujące się w Katowicach pływalnie przy ul. Hallera i Kościuszki.
Niestety, śmiertelne wypadki na basenach ciągle się zdarzają. Wystarczy, że dojdzie do tzw. zaśnięcia pod wodą, a ratowników nie będzie w pobliżu, by zabawa skończyła się tragedią. Kamery monitorujące to, co dzieje się w basenie, będą w stanie zapobiec takim sytuacjom. Pozostaje mieć nadzieję, że system się sprawdzi i kolejne pływalnie zainwestują w podobne rozwiązania.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.