Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Klaudia Stawska
|

Blizzard: Jest oświadczenie zawieszonego gracza Hearthstone

1
Podziel się:

Chung "Blitzchung" Ng Wai, zawieszony przez Blizzard w zeszłym tygodniu za publiczne poparcie protestów w Hongkongu, wydał oficjalne oświadczenie. Gracz odniósł się zarówno do kary nałożonej przez firmę, jak i do przyszłym turniejów.

Chung "Blitzchung" Ng Wai wydał oficjalne oświadczenie w sprawie zawieszenia przez Blizzard
Chung "Blitzchung" Ng Wai wydał oficjalne oświadczenie w sprawie zawieszenia przez Blizzard (Youtube.com)

Blizzard w zeszłym tygodniu zablokował i ukarał profesjonalnego gracza "Hearthstone", za publiczne poparcie dla protestów w Hongkongu. Sytuacja odbiła się bardzo głośnym echem w branży. Gracze zaczęli masowo usuwać konta Batle.net, zawodowi komentatorzy e-sportowi solidaryzują się z "Blitzchungiem", a głos w sprawie zabrała również konkurencja - Epic Games.

Siła nacisków ze strony społeczeństwa graczy skłonił Blizzard to złagodzenia kar nałożonych na gracza. 12 października Chung "Blitzchung" Ng Wai zdecydował się w końcu skomentować całą sytuację.

W swoim oświadczeniu odniósł się przede odniósł się do tego, czy będzie uczestniczyć w przyszłych turniejach "Hearthstone". Podziękował firmie za zmniejszenie zawieszenia jego udziału w wydarzeniach turniejowych "Hearthstone" z rocznego okresu na 6 miesięcy.

Ponadto Chung "Blitzchung" Ng Wai podziękował Blizzardowi za uznanie jego zwycięstw i przyznanie, że każde z nich było zdobyte uczciwie. Firma nie odniosła się jeszcze do tego, czy wygrane środki pieniężne zostaną wypłacone, ale gracz na razie wstrzymuje się z komentarzem w tym temacie.

- Wreszcie, wiele osób chce wiedzieć, czy będę w przyszłości brać udział w turniejach "Hearthstone". Szczerze mówiąc, nie mam jeszcze pojęcia. Następny turniej, w którym mogę wziąć udział będzie mieć miejsce dopiero za kilka miesięcy. Poświęcę ten czas, aby się zrelaksować i zdecydować, czy pozostanę na scenie e-sportu, czy nie. - podaje w oświadczeniu "Blitzchung" - "Hearthstone" zmienił mój sposób życia, uwielbiam tę społeczność i Blizzarda - dodaje.

Zobacz także: Zobacz też: Blizzard - najlepsze gry, w których maczał palce

Blizzard usuwa figurkę Mei ze swojego sklepu

Mimo pozytywnego oświadczenia "Blitzchunga" w sprawie, wydania oficjalnego stanowiska przez Blizzard i zmniejszenie kary dla gracza, firma zdaje się dolewać oliwy do ognia w całej sprawie.

Z oficjalnego sklepu zniknęła figurka Mei - jednej z postaci z "Overwatch", która w ostatnich dniach stałą się symbolem trwających w Hongkongu protestów. O usunięciu figurki poinformował Mark Kern, producent "Diablo II" czy "World of Warcraft", który otwarcie krytykował wpływy chińskich inwestorów na branżę.

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, że decyzja usunięcia figurki Mei ze sklepu jest podyktowana problemami wizerunkowymi. Pozostałe gadżety z bohaterką: bluza, czapka czy mniejsze figurki Funko Pop wciąż są dostępne w sklepie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
.
3 lata temu
Rozmowa o pracę - czym się Pan zajmuje? Jestem profesjonalnym graczem.. 😕
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić