Adam Bednarek
Adam Bednarek| 
aktualizacja 

Blizzard odwołuje imprezę z okazji premiery Overwatch. Powodu możemy się domyślać

0

Najwyraźniej Blizzard boi się reakcji społeczności. To konsekwencje afery, jaka wybuchła, gdy twórcy zbanowali profesjonalnego zawodnika za to, że poparł protestujących w Hongkongu.

Blizzard odwołuje imprezę
Blizzard odwołuje imprezę (Wikimedia Commons CC BY)

16 października Blizzard w Nowym Jorku miał świętować premierę "Overwatch" w wersji na Nintendo Switch. Wydarzenie, na którym mieli pojawić się także gracze, zostało odwołane.

Możemy domyślać się, że Blizzard chce uniknąć przykrych niespodzianek. Przypomnijmy. Firma w zeszłym tygodniu zablokowała i ukarała profesjonalnego gracza "Hearthstone" za publiczne poparcie dla protestów w Hongkongu. Sytuacja odbiła się bardzo głośnym echem w branży. Gracze zaczęli masowo usuwać konta Batle.net, zawodowi komentatorzy e-sportowi solidaryzują się z "Blitzchungiem", a głos w sprawie zabrała również konkurencja - Epic Games.

Co może świadczyć o tym, że Blizzard czuje się niepewnie? Nie tylko reakcje w sieci. Dodajmy do tego fakt, że z oficjalnego sklepu zniknęła figurka Mei - jednej z postaci z "Overwatch", która w ostatnich dniach stała się symbolem trwających w Hongkongu protestów.

Zobacz także: Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Łatwo wyobrazić sobie scenariusz, że w trakcie zaplanowanej imprezy pojawiają się napisy "Free Hongkong" czy uczestnicy przebrani za wiadomą postać z "Overwatch".

Co najciekawsze, już na początku listopada odbędzie się Blizzcon - największa impreza dla fanów studia. Blizzard ma problem, bo spora część sympatyków jest na studio wściekła. Co z wielkim świętem?

Oczywiście Blizzard próbuje załagodzić sytuację, dlatego zmniejszył karę zbanowanemu graczowi. Ten również niejako pomaga firmie, czego dowodem jest wydane oświadczenie. Chung "Blitzchung" Ng Wai podziękował firmie za zmniejszenie zawieszenia jego udziału w wydarzeniach turniejowych "Hearthstone" z rocznego okresu na 6 miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić