Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan
|

Bronią, ogniem i wentylacją. Jak Amerykanie wojują z Irmą

6
Podziel się:

Zasadniczo trudno mi powiedzieć, co o tym myślę. Pustoszące wybrzeże USA Huragan Irma znalazł sobie bowiem potężnego wroga. Uzbrojeni Amerykanie chcą bowiem ją zastrzelić. Dokładnie, chcą nafaszerować ołowiem wiatr.

Bronią, ogniem i wentylacją. Jak Amerykanie wojują z Irmą
(Facebook.com)

Cała sytuacja zrodziła się, jak to zazwyczaj bywa, jako żart. Ryon Edwards, 22-latek z Florydy, postanowił stworzyć dla hecy wydarzenie na Facebooku. Motywacja była prosta – stres i wściekłość. Nie spodziewał się jednak tak dużego odzewu. Dotychczas wydarzeniem zainteresowało się ponad 50 tys. osób. Jak przyznał w rozmowie z BBC, sprawy wymknęły się spod kontroli.

Taka opinia nie powinna dziwić. Pojawiła się nawet specjalna infografika, która dokładnie tłumaczy, jak strzelać w huragan, by kula nie wróciła z wiatrem i nie trafiła nas (sic).

Cała sprawa zakrawa oczywiście na żart, jednak policja dmucha na zimne i nie ryzykuje, że ktoś może wziąć sobie poradę Edwardsa do serca. Na swoim profilu na Twitterze biuro szeryfa hrabstwa Pasco ostrzega, aby nie próbować strzelać do huraganu.

To oczywiście nie koniec. Jak donosi serwis Yahoo, pojawiły się już inne wydarzenie, które kopiują schemat dowcipu. Na jednym z nich pojawia się sugestia, aby przepędzić Irmę miotaczem ognia. No tak, skoro nie zastrzelimy wiatru, zawsze możemy go spalić. A jeszcze inna strona sugeruje, by skierować na Irmę wentylatory, które ją przepędzą. Takie rzeczy tylko w Stanach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Piotr z półno...
5 lata temu
U nas wystarczyłby jeden misiek z suszarką i jakiś kierowca mrugający światłami. Podejrzewam, że ten drugi, mniejszy huragan, wjechałby Irmie w oko, bo nie zdążyłby wyhamować. W końcu przecież widoczność jest kiepska. Czekam na infografikę :)
tralalinski
5 lata temu
niektore internetowe glupki mysla ze to HAARP spowodowal Irme. No ale po co mieliby Amerykanie niszczyc HAARPEM wlasny kraj? Tego ci juz internetowe cwiercinteligenci nie rozumiejo
El Condor Pas...
5 lata temu
Myślę, że nasz rząd z chodzącą Relikwią plus armia "ministrantów" swoim zatroskanym obliczem przepędziłby wszelkie wiatry i burze. Jego blask promienieje niczym Słońce. Swoim dobrotliwym spojrzeniem gasi konflikty a wszelkie sztormy uciekają precz od naszych brzegów... Gdyby Jankesi mieli takie cudo na króciutkich nóżkach... ech.
brum
5 lata temu
A mogli przecież poprosić Dziwisza, żeby odpędził Irmę relikwiami.
no tak
5 lata temu
Jankesi, jak czegoś nie rozumieją to najpierw strzelają, a że rozumieją bardzo mało to bardzo dużo strzelają. W upały będą strzelać w Słońce a zimą w mróz (gdziekolwiek on jest ale pierwsze pewnie dostaną termometry). Ciekawe że te narody naj i naj czyli jankesy i ruskie (nie wiadomo który jest który) potrafią tylko jedno - strzelać
wrw
5 lata temu
to podniesie liczbę ofiar ,niekontrolowanie fruwające pociski ...Sam Bin LAden by tego lepiej nie wymiślił =)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić