Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata marketingu? Te źródła musisz znać

Podziel się:

Marketing to jedna z tych branż, w których dużo się dzieje. Marketerzy muszą być na bieżąco, by spełniać wciąż zmieniające się upodobania klientów. Wielu z nich zadaje sobie pytanie: skąd czerpać wiedzę o digital marketingu? Możliwości nie brakuje – tylko w internecie możemy znaleźć wiele branżowych artykułów, ebooków, które poruszają najbardziej aktualne tematy. W tym artykule podpowiadamy, gdzie szukać sprawdzonej wiedzy o marketingu.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata marketingu? Te źródła musisz znać
(materiały partnera)

Webinary – praktyczne porady od ekspertów

Webinary zyskują na popularności z roku na rok. Nic dziwnego – w końcu nie wymagają wychodzenia z domu i można wziąć w nich udział z dowolnego miejsca na ziemi. Dużą zaletą jest to, że dają uczestnikom możliwość wchodzenia w interakcję z prowadzącymi webinar. Masz pytanie? Spokojnie możesz je zadać na czacie, a ekspert udzieli Ci fachowej odpowiedzi. W dodatku zupełnie za darmo.

Konferencje branżowe – wydarzenia dla ekspertów marketingu 

Uczestnictwo w branżowych eventach to must have każdego, kto chce posłuchać głosu ekspertów marketingu. Na tego typu wydarzeniach goszczą eksperci nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Zanim zdecydujesz się na konkretną konferencję, zapoznaj się dokładnie z agendą wydarzenia. Najwięcej wiedzy wyniesiesz z eventu, którego tematyka naprawdę Cię interesuje. Chcesz dowiedzieć się, co nowego w świecie SEO? Zatem wybierz konferencję, która skupia się na tej tematyce. 

Pamiętaj, że branżowe eventy to również czas na nawiązywanie nowych relacji biznesowych oraz partnerskich. W końcu wszyscy ludzie z branży mówią tym samym językiem, mają podobne wartości i świetnie się rozumieją!

Blog i newslettery praktyków marketingu

Wielu doświadczonych marketerów prowadzi blogi, na których nie brakuje ciekawych case studies oraz wskazówek. Warto śledzić najbardziej aktualne wpisy i czerpać z nich wiedzę. Jeśli zawsze chcesz być na bieżąco, zapisz się do newslettera, a dzięki temu otrzymasz maila, gdy tylko na blogu pojawi się nowy artykuł. Często też subskrybenci, w nagrodę za zapis do newslettera, dostają dodatkowe benefity w postaci darmowych e-booków i raportów. 

Innym źródłem wiedzy są blogi firm działających w obszarze digital marketingu. Przykład? Agencja SEO – Grupa iCEA. Znajdziesz tam wiele artykułów z zakresu SEO, płatnych kampanii Google, UX i wiele innych. Co ciekawe, z raportu "Jak marketerzy pozyskują wiedzę", przygotowanego przez More Bananas wynika, że aż 68,3% marketerów szuka inspiracji na blogach. 

Czasopisma dla marketerów i e-commerce 

Mówi się, że prasa umiera, ale to nieprawda. Nadal wielu marketerów sięga po drukowane wydania branżowych czasopism – to właśnie tam szukają najnowszych nowinek ze świata marketingu internetowego. W 2021 roku na prasowym rynku zadebiutował nowy magazyn dla właścicieli biznesów e-commerce i marketerów – Magazyn Digital. 

Postaw na praktyczną wiedzę 

Na łamach Magazynu Digital eksperci dzielą się praktyczną wiedzą zdobywaną latami. Publikowane artykuły dotyczą różnych dziedzin marketingu internetowego, również tych często pomijanych, takich jak logistyka i płatności, bez których trudno sobie wyobrazić współczesny biznes online. W Magazynie Digital znajdziesz wskazówki, jak prowadzić firmę, która trafi ze swoim przekazem do odpowiedniej grupy docelowej. Czy w tym przypadku zadziała pewien uniwersalny schemat? Absolutnie nie – nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się w każdej branży, o czym wprost piszą eksperci w swoich artykułach.

Wiedzę najlepiej czerpać od najlepszych, dlatego każdy numer Magazynu Digital to publikacje doświadczonych ekspertów, którzy dzielą się praktycznymi wskazówkami. Praktyczność to jeden z podstawowych celów, który przyświeca magazynowi. Do rąk naszych czytelników trafia kompleksowe kompendium inspirującej wiedzy. – dodaje Jacek Dziura, Redaktor Naczelny Magazynu Digital.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić