Adam Bednarek
Adam Bednarek| 

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na wiadomości od “kuriera”

15
Podziel się:

Oszuści znowu podszywają się pod kurierów. Szczególnie narażeni są ci, którzy czekają na paczkę. Cyberprzestępcy znaleźli jednak sposób na to, by zainfekowaną wiadomością zainteresować też przypadkowe ofiary.

Uwaga na podszywających się pod kuriera
Uwaga na podszywających się pod kuriera (Shutterstock.com, www.BillionPhotos.com)

Oszuści w swoich wiadomościach podszywają się pod firmę kurierską DHL - ostrzega portal niebezpiecznik.pl. Łatwym celem są osoby, które regularnie korzystają z usług kuriera i mogą nie pamiętać, o jaką dokładnie przesyłkę chodzi. Treść podrobionej wiadomości jest jednak na tyle niepokojąca, że kliknąć mogą nawet ci, którzy nie spodziewają się przesyłek. Obawiać trzeba się maili z tytułem "Agencja Celna DHL".

W fałszywej wiadomości oszuści informują o nieudanej próbie dostarczenia przesyłki. I wysyłają link do faktury, wynoszącej ponad 800 zł.. Kwota jest na tyle duża, że potencjalna ofiara, która nie korzysta z usług kurierskich, może się zaniepokoić i kliknąć w link “Pobierz fakturę”, by dowiedzieć się, o co chodzi.

Właśnie na to liczą cyberprzestępcy. W mailu znajduje się link do serwisu Dropbox, z którego pobierany jest złośliwy plik Javascript.

Portal Niebezpiecznik pokazał, jak wygląda fałszywy mail od oszustów podszywających się pod firmę DHL

Oszustwo może i jest typowe, ale duża suma może zawrócić w głowie i po prostu przestraszyć potencjalne ofiary. Właśnie dlatego cyberprzestępcy mogą okazać się skuteczni. Uważajcie na fałszywe maile i ostrzeżcie znajomych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić