Karolina Modzelewska
Karolina Modzelewska| 

Elon Musk w końcu odniósł sukces. Starhopper oderwał się od ziemi

0

Po ostatnich nieudanych próbach, w czwartek wieczorem SpaceX z powodzeniem uruchomił oraz wypróbował Starhoppera. Jest to pierwszy test, który pokazuje, że statek może latać. Elon Musk nie kryje swojego zadowolenia.

Elon Musk w końcu odniósł sukces.
Elon Musk w końcu odniósł sukces. (Materiały prasowe, SpaceX)

Statek kosmiczny Starhopper, w końcu zrealizował swój pierwszy lot. Po ostatnich problemach z silnikiem Rapotor, pojazd udało się wznieść na wysokość 20 metrów, po czym bezpiecznie wylądował. Cały lot trwał 20 sekund.

Kolejny sukces Elona Muska

Elon Musk pochwalił się swoim sukcesem na Twitterze. Jest to znaczący krok dla SpaceX, ponieważ dowodzi, że to co firma robi jest skuteczne i może wkrótce przyczynić się do komercjalizacji lotów na Księżyc i Marsa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lot Starhoppera uwieczniony na nagraniu wideo

Elon Musk opublikował również filmik ze startu Starhoppera. Widać na nim, że moment w którym statek unosił się w powietrze został przesłonięty przez gęsty dym. Ruch statku jest jednak zauważalny. W trakcie testu pojawił się ogień, który gaszono jeszcze pół godziny po starcie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Musk zachęcony dokonaniami SpaceX już zapowiada, że kolejnym razem Starhopper uniesie się nad około 200 metrów nad ziemię.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić