Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Modzelewska
Karolina Modzelewska
|

FaceApp inspiracją dla Greenpeace. Organizacja pokazuje jak Ziemia zmieni się przez ocieplenie klimatu

6
Podziel się:

Greenpeace Russia i Isobar Moscow uruchomiły kampanię EarthApp na Instagramie. Dzięki stworzonej aplikacji można zobaczyć, jak za kilkadziesiąt lat będą wyglądały najpiękniejsze miejsca na Ziemi na skutek zmian klimatycznych. Aplikacja była wzorowana na popularnym w ostatnim czasie FaceApp.

EarthApp pokazuje jak Ziemia będzie wyglądać za kilkadziesiąt lat.
EarthApp pokazuje jak Ziemia będzie wyglądać za kilkadziesiąt lat. (Greenpeaceru/Instagram, Greenpeace России)

Rosyjski oddział Greenpeace, dostrzegając popularność aplikacji FaceApp, połączył siły z Isobar Moscow i uruchomił EarthApp. Dzięki stworzonej aplikacji możliwe jest "postarzenie" krajobrazów uwiecznionych na zdjęciach.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na rzeczywisty problem jakim są zmiany klimatu i towarzyszące im skutki. EarthApp pozwala zobaczyć, jak zmieni się nasza planeta, jeżeli nie zaczniemy ograniczać zanieczyszczeń.

Diana Volkova, założycielka Isobar Moscowa, powiedziała: "Zmian klimatycznych nie można dłużej ignorować. Widzimy jak zmienia się pogoda, jak nasz ekosystem staje się niestabilny. Kiedy użytkownicy postarzali swoje twarze, pojawiło się pytanie – co będzie wokół nas w tym momencie? Jak zmieni się świat, kiedy będziemy wyglądali jak nasze portrety z FaceApp?".

EarthApp ma zwiększać wiedzę na temat skutków zmian klimatycznych

Zdaniem Volkovej, posty zamieszczane na Instagramie mają podnieść świadomość społeczeństwa i wezwać do walki ze zmianami klimatycznymi. –Nie zostało dużo czasu, ale wciąż go mamy. Jest to idealny czas na działanie -.

Jedno ze zdjęć przedstawia Sankt Petersburg zalany przez wody Newy. Tak uderzający obraz przykuł uwagę milionów posiadaczy kont na Instagramie, w tym popularnych osób, które udostępniły go dalej. Na pozostałych zdjęciach można oglądać jezioro Bajkał czy Arktykę.

Sankt Petersburg

Jezioro Bajkał

Arktyka

Kampania EarthApp przypomina, że za współczesne zmiany klimatu odpowiedzialna jest działalność człowieka. Polina Karkina, koordynatorka Greenpeace w Rosji zauważa, że to ludzie odpowiadają za większość emisji gazów cieplarnianych.

Twierdzenia te potwierdza Polska Akademia Nauk. W ostatnio wydanym oświadczeniu, instytucja również wskazała, że za obecną sytuacje klimatyczną odpowiada człowiek i są na to dowody naukowe. Całe oświadczenie można przeczytać tutaj.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
87
3 lata temu
Najważniejsze żeby króliczka gonić i brać za to kasę. Nie istotne czy walczy się z ociepleniem, ozonem czy CO2, ważne że niektórym uda się zrobić w głowach H2O
jan
3 lata temu
O jak będzie ładnie. Szkoda, że tego nie dożyję
gość
3 lata temu
Czym tu się martwić, przecież wszyscy pójdziemy do NIEBA.
don
3 lata temu
Ziemia zmieni sie i bedzie tak jak na Marsie
praprapraczło...
3 lata temu
Wedłog mojej oceny jak znam ludzi nic yo nie pomorze. Dopiero kataklizm zmieni postępowanie człowieka. Pierwotny człowiek czynił aby zaspokoic swoje niezbedne potrzeby obecny człowie robi dla samego posiadania
Gość
3 lata temu
A co się stało z dziurą ozonowa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić