Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Czerniak
|
aktualizacja

Ford chce umieszczać drony w bagażnikach. Nowy patent amerykańskiej firmy

4
Podziel się:

Amerykańskie biuro patentowe opublikowało wniosek złożony przez Forda. Wynika z niego, że amerykański producent samochodów opracowuje system, dzięki któremu kierowcy mogliby wypuszczać z bagażnika drona sterowanego z wnętrza samochodu.

Fragment wniosku patentowego zgłoszonego przez Forda.
Fragment wniosku patentowego zgłoszonego przez Forda. (pdfaiw.uspto.gov)

W nowej koncepcji Forda kierowcy będą sterować dronem z poziomu komputera pokładowego. Dron nie ma pełnić roli "towarzysza podróży", który będzie cały czas podążał za samochodem, ma być za to użyteczną funkcją w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń.

Dron na pomoc

Jeśli auto ulegnie wypadkowi lub zabraknie w nim paliwa, dron może między innymi zawisnąć nad pojazdem i oświetlić go swoim reflektorem tak by stał się on bardziej widoczny dla zbliżających się do niego innych pojazdów. Mógłby także wykonywać nagrania tego, co dzieje się z pojazdem i wysyłać je na telefon kierowcy, jeśli byłby on zmuszony do opuszczenia auta.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że bardzo duża część wynalazków nigdy nie wychodzi poza etap patentowy. Czas pokaże, czy drony trafią kiedyś do któregoś z pojazdów Forda.

Źródło: Futurism.com

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Tak tylko pyt...
3 lata temu
A czy ten Dron będzie latał? Czy to też zostanie opatentowane? Tak tylko pytam, porażony wielką ilością patentowanych funkcji tego niesamowitego dronu...
papawell
3 lata temu
"Jeśli auto ulegnie wypadkowi lub zabraknie w nim paliwa...." Szczególnie jak zabraknie paliwa w aucie, to tak bardzo się przyda. Wyślę go wtedy z kanistrem na najbliższą stację paliw, albo jeszcze lepiej po pół litra. Ooo...skończą się ludziom wyjazdy na stację jak zabraknie przypadkiem flaszki. Pamiętajcie! Pierwszy to opatentowałem.
dobry wynalaz...
3 lata temu
Taa- będzie zdolny wykryć czających się "misiów" i fotoradary...... :))))))))))))))
bolip
3 lata temu
Już dawno miałem ten pomysł :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić