Karolina Modzelewska
Karolina Modzelewska| 
aktualizacja 

Gabrielle – to kolejny cyklon, który zmierza nad Europę. Jego skutki zauważymy w Polsce

27

Tropikalny cyklon Gabrielle pojawił się nad Atlantykiem, a już wkrótce dotrze do Europy. Synoptycy ostrzegają, że "może stanowić poważne zagrożenie", chociaż swoją siłą nie dorówna Dorianowi.

Pogoda. Gabrielle zmierza w kierunku Europy.
Pogoda. Gabrielle zmierza w kierunku Europy. (Shutterstock.com, elRoce)

Cyklon Gabrielle dotarł do Europy 11-12 września. Silniejszego wiatru i mocniejszych opadów spodziewać się mogą mieszkańcy północnej części Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Wysp Owczych oraz Irlandii Północnej.

Pogoda. Gabrielle w Polsce

Serwis Twoja Pogoda informuje, że skutki cyklonu Gabrielle zauważymy również w Polsce. Będą one odczuwalne w piątek 13 września.

Od północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będą fronty atmosferyczne, które przyczynią się do wzmożonych opadów. Możemy spodziewać się silniejszego wiatru, jednak jego prędkość nie powinna przekroczyć 50-60 km/h.

Jak podkreślają meteorolodzy, nie powinniśmy się obawiać Gabrielle. Cyklon jest znacznie słabszy niż Huragan Dorian i nie spowoduje żadnych poważniejszych szkód w Polsce. W innych krajach zagrożenie jest znacznie wyższe. Przykładowo w Hiszpanii cyklon Gabriell może doprowadzić nawet do powodzi.

Źródło: Twoja Pogoda

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić