Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Google chce nas chronić przed złymi reklamami. Ważne zmiany w przeglądarce

6
Podziel się:

Nowa wersja Google Chrome wyeliminuje niedogodność, z którą spotkał się każdy internauta. Korzystanie z sieci powinno być przyjemniejsze.

Google Chrome będzie chronić użytkowników przed niechcianymi reklamami
Google Chrome będzie chronić użytkowników przed niechcianymi reklamami (East News)

Chodzi o reklamy, które po kliknięciu w nie przenoszą nas na inną stronę, chociaż powinny np. odtwarzać film. W nowej wersji Google Chrome - oznaczonej numerem 64, która już jest testowana - po kliknięciu w taki spot użytkownik dostanie informację o blokadzie. Sam będzie mógł zdecydować, czy chce przenieść się na inną stronę, czy zostać na tej, na której się znajduje. Dziś problem wygląda tak:

Zablokowane zostaną też reklamy, które "wyskoczą", chociaż chcieliśmy zamknąć okno ze spotem.

Nowość od Google’a nie dziwi. Gigant już jakiś czas temu zapowiedział walkę o lepszy internet - lepszy, czyli z bardziej przyjaznymi reklamami. W tym celu powołano Coalition for Better Ads: porozumienie mające na celu wyeliminowanie z sieci niedobrych, niewłaściwych banerów.

Już w 2018 roku Chrome zablokuje inwazyjne reklamy, które nie spełniają wyznaczonych przez Google i partnerów standardów. Nowe zmiany w przeglądarce, które niebawem staną się ogólnodostępne, są więc pierwszym ostrzeżeniem dla podstępnych reklamodawców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Zarzekała się...
5 lata temu
Ale jaja wszyscy chcą nas chronić przed "złymi" reklamami zasypując nas swoimi,"dobrymi".
Anna
5 lata temu
Najbardziej wkurza komunikat, że dzięki reklamie oglądam coś za darmo. No jak za darmo jak płacę za ten internet grube pieniądze! Nie płacę za to żeby oglądać reklamy. Chcę konkretną rzecz zobaczyć a nie spoty, które musze oglądać w tv
Adk
5 lata temu
gógle chrom to beznadziejna przeglądarka od szpiegowskiego gógla, nie chcecie aby was profilowali i inwigilowali odinstalujcie to badziewie.
przemq
5 lata temu
szkoda że nas całkowicie od reklam nie chronią
dONOŚICIEL ( ...
5 lata temu
GOOGLE CHCE NAS CHRONIĆ PRZED ''ZŁYM'' I CORAZ BARDZIEJ NAS >>>I N W I G I L U J E != TAK SAMO JAK ........DOBRA ZMIANA !!
earner
5 lata temu
Wydaje mi się, że reklamy są od tego aby na nich zarabiać, takie coś może zaboleć osoby zarabiające na różnego rodzaju reklamach. Jeżeli reklamy się nie podobają to jest wyjście - ADBLOCK.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić