Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Stando
|
aktualizacja

Ile zarabiają astronauci w NASA? Nie dziwne, że są skłonni do ryzyka

14
Podziel się:

Zostać astronautą nie jest łatwo. To nie tylko nauka, trening i pasja. Przede wszystkim trzeba mieć odwagę i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacji zagrożenia życia. Ale sprawa staje się łatwiejsza, kiedy pojawia się odpowiednia motywacja.

Zarobki w NASA nie powalają, ale jest jeden haczyk
Zarobki w NASA nie powalają, ale jest jeden haczyk (NASA)

Aby zostać astronautą NASA, trzeba spełnić kilka wymagań. Do tej agencji kosmicznej mogą dołączyć tylko amerykanie, którzy ukończyli studia dyplomowe na renomowanej uczelni w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii lub matematyki oraz mają trzy lata doświadczenia i tysiąc godzin wylatanych za sterami samolotu odrzutowego.

Nie każdy, kto spełni te warunki dostanie pracę, a wręcz mało kto. NASA raz na kilka lat prowadzi nową rekrutację, i spośród kilkunastu tysięcy osób, kandydatów wybiera zaledwie kilku. W 2017 roku z 18,3 tysięcy chętnych, przyjęto zaledwie 12 osób.

Skoro tak ciężko się dostać, a praca jest tak ryzykowna, to skąd to zainteresowanie? Astronautów przyciąga nie tylko pasja. Zarobki w NASA zaczynają się od 5200 dolarów do 8000 dolarów miesięcznie. Bardziej doświadczeni pracownicy zarabiają do 120 tysięcy dolarów rocznie.

Jednak to błahostka przy tym, ile astronauci mogą zarobić w kosmosie. Każda godzina spaceru kosmicznego kosmonautów, to zarobek rzędu 1,6 -3,2 miliona funtów - czyli około od 7,5 mln do 15 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Dociekliwy
4 lata temu
...jestem kucharzem.Mam 38h $, plus overtime, plus ubezpieczenie,plus pension plus premie plus oczywiście jak to w gastronomii napiwki...nikt kto ma głowę na karku w Ameryce nie potrzebuje NASA aby żyć jak człowiek...Pozdrowienia dla Rodakòw w Kraju.
Qwerty
4 lata temu
Ja chce w kosmos😂😂😂😂
ano
4 lata temu
Ta doliczając koszty wycieczki ile musi zapłacić turysta kosmiczny to kupa szalu
dsadfsf
4 lata temu
ja nie wiem.... raz podają zarobek w dolarach potem w funtach jakby nagle zamienili astronautów z amerykańskich na angielskich.... Kurde te o2 i ich "redaktorzy"
Adam
4 lata temu
Tylko AMERYKANIE mogą tam pracować, a Żydie mogą?
Pimpek
4 lata temu
Bzdura. Zarobki astronautów bez względu na to, czy są w przestrzeni, czy na ziemi są takie same. Ich skala to tak jak napisano startuje od około 5000 zielonych na miesiąc.Na wysokość zarobków wpływa oczywiście staż i doświadczenie. Podane kwoty w milionach dolców, to prawdopodobnie koszt "spacerku", a nie tego co wpada do kieszeni astronauty. Ponadto,każdego roku kongres obcina budżet NASA, co ogranicza rozwój programów badawczych, co ostatecznie ma wpływ na przyjmowanie i szkolenie nowych kandydatów, dlatego selekcję ostatecznie przechodzi bardzo mała ilość osób. Różnicowanie wynagrodzenia w zależności od tego czy jest się na ziemi, czy w kosmosie występuje w Rosji.
asdsad
4 lata temu
Eeeeee, a sądziłem że muszą sami dopłacać za to, że dostępują takiego zaszczytu.
Kask
4 lata temu
Ja też tak chce.loty mogę mieć na knajpie.calkiem gratisy.
nickt
4 lata temu
Aha, to stąd się wzięło powiedzenie "astronomiczne kwoty"? ;)
erti76
4 lata temu
To tylko tyle, co niskiej klasy polityk w Polsce.
nikko
4 lata temu
krótki spacer w kosmosie i jesteś ustawiony do końca życia
Tuśk
4 lata temu
Tyle co w AmberGold
bcf
4 lata temu
a mi ledwo starcza do następnej wypłaty, w gratisie mam mobing w pracy
33
4 lata temu
tyle co na rafinerii
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić