Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
Artykuł sponsorowany

Jaką niszczarkę do papieru wybrać?

Podziel się:

Choć żyjemy w czasach cyfrowych, tzw. papierologia nie ustępuje. W wielu urzędach i przedsiębiorstwach prywatnych co jakiś czas pojawia się potrzeba zutylizowania dokumentów tajnych, ale i takich zupełnie zwyczajnych, ponieważ kończy się obowiązek ich przechowywania. Musisz o tym wiedzieć, skoro czytasz teraz ten artykuł. A może po prostu masz w domu całe piramidy z papieru, niszczarka więc jest dla ciebie konieczną inwestycją? Jakkolwiek by nie było, tutaj znajdziesz co nieco wiedzy na temat tego, jaką niszczarkę do papieru wybrać i czego się po niej spodziewać.

Jaką niszczarkę do papieru wybrać?
Jaką niszczarkę do papieru wybrać? Ha, oto jest pytanie! (materiały partnera)

Niszczarki dokumentów papierowych

Przy wyborze niszczarki trzeba brać pod uwagę kilka czynników, w tym ogólne zapotrzebowanie oraz zakres niszczenia dokumentów. W związku z tym tego rodzaju urządzenia możemy podzielić na trzy podstawowe kategorie.

Coś do biura

W biurze firmy lub dowolnego urzędu niszczarka do papieru stosowana jest najczęściej. Wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność magazynowania jakiejś dokumentacji, istnieje również termin, który pozwala na jej utylizację. I tak na przykład papiery natury fiskalnej muszą być przechowywane przez minimum pięć lat. Potem można je bez przeszkód rzucić maszynie na pożarcie. Zważywszy na to, że takich dokumentów może być naprawdę sporo, niszczarka biurowa powinna posiadać dość konkretną pojemność kosza. Poza tym warto zerknąć na rodzaje niszczarek, które dysponują automatycznym podajnikiem. To trochę jak z kserokopiarką. Dużo łatwiej jest kopiować wiele arkuszy papieru, kiedy cały proces może być co nieco automatyzowany, prawda? Podobnie można powiedzieć o utylizacji. Wydajność niszczarki powinna być podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze danego modelu na potrzeby biurowe.

Coś do domu

Domowa niszczarka dokumentów to wbrew pozorom bardzo przydatne urządzenie. Choć w warunkach domowych będzie znacznie mniej papieru do zutylizowania (no, chyba że jesteś pisarzem rangi Stephena Kinga...), mini niszczarka może okazać się wyjątkowo praktyczna. Po pierwsze tanie niszczarki tnące dokumenty są ledwo widoczne. Takie urządzenie w ogóle nie rzuca się w oczy. Po drugie nigdy nie wiadomo, kiedy możesz go potrzebować, więc dobrze mieć coś takiego pod ręką. Po trzecie pozwala to zmniejszyć zawartość śmietnika przy biurku, więc nic nie będzie się z niego wysypywało. Naturalnie, takie urządzenie nie będzie posiadać aż tak wydajnego mechanizmu tnącego jak w przypadku niszczarek biurowych, niemniej popularne niszczarki do użytku domowego potrafią zaskoczyć.

Coś do niszczenia na skalę przemysłową

Takie niszczarki oczywiście również istnieją i to są bardzo konkretne machiny o dużej mocy przerobowej. Niszczarka przemysłowa znajduje zastosowanie głównie w pobliżu wielkich miast, gdzie funkcjonują firmy specjalizujące się w zbieraniu niepotrzebnych dokumentów i ich profesjonalnej utylizacji. Taka usługa oczywiście swoje kosztuje. Na szczęście wspomniane powyżej urządzenia do biurowego lub domowego użytku są w pełni wystarczające, aby pozbyć się zalegającej papierologii w standardowych ilościach. Inaczej mówiąc, niszczarka przemysłowa rzadko kiedy jest tak naprawdę potrzebna.

A dokumenty poufne? Jaka niszczarka będzie do tego najlepsza?

No cóż, zwłaszcza w pracy urzędowej zdarza się nam obcować ze ściśle tajnymi informacjami. Dotyczy to wrażliwych danych osobistych, jak i detali zawieranych umów, które są chronione prawem. Nieumyślne udostępnienie takich danych może mieć poważne konsekwencje. Dlatego, aby uniknąć przekazania informacji w niepowołane ręce, trzeba produkować drobniejsze ścinki.

Chodzi o to, aby odczytanie zniszczonych dokumentów było praktycznie niemożliwe. Można je oczywiście spalić, tak na wszelki wypadek, lecz w przestrzeni biurowej rzadko kiedy ma się do tego miejsce. Obowiązujące przepisy przeciwpożarowe również nie sprzyjają organizacji ogniska w biurze... Dlatego właśnie, ze względu na stopień tajności, trzeba bardzo uważnie przeprowadzić wybór niszczarki.

A czy jest coś do niszczenia... kart kredytowych?

Oczywiście. Karty kredytowe, nieaktualne dokumenty jak stary dowód osobisty, na przykład, czy nawet karta biblioteczna - to są nośniki twoich prywatnych danych, których nie należy udostępniać. Kradzież tożsamości jest dzisiaj bardzo powszechnym przestępstwem. Jednak nie każda niszczarka poradzi sobie z plastikiem. Musisz mieć to na uwadze podczas kupowania niszczarki, która w swojej specyfikacji powinna mieć jasno i czytelnie napisane, że jest w stanie zniszczyć kartę kredytową. W innym wypadku możesz uszkodzić urządzenie i sprowadzić na siebie problem, ponieważ żadna gwarancja ci tego nie obejmie.

No więc tak się prezentuje bardzo ogólny przegląd urządzeń do utylizacji dokumentów. Co ciekawe, istnieje ranking, gdzie rywalizują ze sobą najlepsze niszczarki dostępne obecnie na rynku. Jeśli jesteś tym zainteresowany, zajrzyj na stronę https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-niszczarki-do-papieru-ranking.bhtml i wybierz model w sam raz na swoje potrzeby.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić