Klaudia Stawska| 
aktualizacja 

Kanada: samolot awaryjnie lądował z powodu dziwnego zapachu na pokładzie

0

Lot linii Air Canada Rogue z Montrealu do Vancouver musiał zawrócić na lotnisko i lądować awaryjnie z powodu dziwnego, intensywnego zapachu, który unosił się na pokładzie. Winowajcą nie była ani osoba, ani zwierzę.

Samolot Air Canada Rogue lądował awaryjnie przez dziwny zapach na pokładzie maszyny
Samolot Air Canada Rogue lądował awaryjnie przez dziwny zapach na pokładzie maszyny (Wikimedia Commons CC BY, Wikimedia)

Samolot kanadyjskich linii lotniczych który wyruszył z Montrealu do Vancouver, zdążył wznieść się na 25 tys. stóp i wyrównać lot, po czym piloci zdecydowali, że konieczny będzie powrót na lotnisko.

Na pokładzie maszyny unosił się dziwny, nieznośny zapach. Po tym jak pasażerowie opuścili samolot i ponownie udali się na lotnisko załoga rozpoczęła przeszukiwanie samolotu, by ustalić źródło nieprzyjemnej woni.

Winowajcą okazał się egzotyczny owoc - durian. W przedziale ładunkowym znajdowała się porcja owoców. Zapach duriana jest na tyle intensywny, że w niektórych krajach zakazano jego jedzenia, a nawet przenoszenia w miejscach publicznych.

Jego właściwości odżywcze są docenianie przede wszystkim przez mieszkańców Azji, skąd pochodzi. Popularne powiedzenie azjatyckie stwierdza, że durian "pachnie jak piekło, ale smakuje jak niebo". Co ciekawe, są to również owoce bardzo bogate w witaminy z grupy B oraz minerały.

Zobacz także: Zobacz też: Polski samolot w środku pola. Jest ukryty w zagajniku
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić