Klaudia Stawska| 

Koniec świata już we wrześniu? NASA wyjaśnia, czy asteroida uderzy w Ziemię tej jesieni

170
Podziel się:

W ostatnim czasie głośno było o zagrożeniu ze strony asteroidy 2006 QV89, która we wrześniu będzie znajdować się niebezpiecznie blisko Ziemi. NASA obawiało się, że może dojść do kolizji z naszą planetą. To nie jedyna asteroida, która w niedługim czasie będzie mijać orbitę Ziemi.

NASA obserwuje niebo w poszukiwaniu zagrożeń dla planety - uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu
NASA obserwuje niebo w poszukiwaniu zagrożeń dla planety - uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu (Fotolia)

Najnowsze obserwacje NASA wykluczają, by asteroida 2006 QV89 uderzyła we wrześniu w Ziemię. Przez ostatnie tygodnie, internet huczał od plotek o tym, że może dojść do kolizji już 9 września 2019, jednak NASA jednoznacznie potwierdziła, że do uderzenia asteroidy nie dojdzie. Jednocześnie 2006 QV89 wciąż pozostaje obiektem, który minie Ziemie w bardzo małej odległości i jest klasyfikowany, jako potencjalnie niebezpieczny dla naszej planety.

4 asteroidy miną Ziemię jeszcze w tym tygodniu

NASA nieustannie obserwuje niebo, by w porę zauważać obiekty niebezpieczne dla naszej planety. W tym tygodniu aż 4 asteroidy przelecą nad Ziemią i wszystkie są zakwalifikowane, jako stanowiące potencjalne zagrożenie dla planety.
Już jutro w okolicach godziny 5:00 Ziemię minie asteroida 2019 LU, która będzie znajdować się w odległości około dwukrotnie większej niż Księżyc. Będzie to najbliższej przelatujący obiekt, ale w kolejnych dniach będziemy mogli zaobserwować również inne ciała niebieskie w okolicy Ziemi. Kilka godzin po 2019 LU nad planetą przeleci także 2019 LC1. Kolejne dwa obiekty będzie można zobaczyć na niebie kolejno 20 i 23 czerwca.

Zobacz także: Uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu

Czerwiec i lipiec mogą być bardzo ciekawymi miesiącami dla osób, które interesują się astronomią. To właśnie w tych miesiącach można zobaczyć z pomocą teleskopu ogrodowego Jowisz i Saturn, które będą świecić najjaśniej. Dobrze widoczny będzie także Merkury. A tylko do wtorku możemy na niebie zobaczyć niezwykły Truskawkowy Księżyc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić