Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Skorupka
|

Korea Północna ostrzega: Możliwa nowa zimna wojna

2
Podziel się:

Korea Północna potępiła testy rakietowe USA. Próba konwencjonalnego pocisku manewrującego o zasięgu ponad 500 km "może doprowadzić do nowej zimnej wojny" - poinformowała północnokoreańska państwowa agencja KCNA.

Korea Północna potępia testy rakietowe USA
Korea Północna potępia testy rakietowe USA (East News)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Północnej skrytykowało Stany Zjednoczone za przeprowadzenie trzy dni temu próby pocisku manewrującego długiego zasięgu. Według Pjongjangu są to bardzo niebezpieczne ruchy, który "mogą wywołać nową zimną wojnę" w regionie.

Oświadczenie północnokoreańskiego MSZ

Zdaniem rzecznika MSZ Korei Północnej test rakiety o zasięgu ponad 500 km oraz amerykańskie plany rozmieszczenia myśliwców F-35 i ofensywnego sprzętu wojskowego wokół Półwyspu Koreańskiego to bardzo niebezpieczne ruchy.

Rzecznik w komunikacie przekazanym przez Koreańską Centralną Agencję Prasową zapewnił, że jego kraj jest zwolennikiem rozwiązywania wszystkich problemów poprzez dialog i negocjacje. "Dialog, któremu towarzyszą groźby militarne, nas nie interesuje" - dodał.

W środę podczas wizyty w Seulu, specjalny wysłannik USA ds. Korei Północnej Stephen Biegun oświadczył, że Stany Zjednoczone są gotowe do wznowienia negocjacji nuklearnych z Koreą Północną.

Korea Północna przeprowadzone trzy dni temu wspólne ćwiczenia żołnierzy amerykańskich i południowokoreańskich określa mianem "próby inwazji". Waszyngton utrzymuje natomiast, że były to rutynowe manewry.

Przy okazji starcia na linii USA-Korea Północna media wypomniały tym drugim przeprowadzone kilkanaście dni temu próby rakietowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
antykomer
3 lata temu
ten co sie bawi jak dziecko rakietami i ma gdzieś świat a przede wszystkim ludzi teraz wielce ostrzega. On się tylko może bawić. Dla mnie to ten kimuś ma zachowania jak dzieciak jedynak egoista. Gdyby nie dobre stosunki z Chinami pewinie samymi samolotami F-35 rozwaliliby co trzeba i by było po sprawie. Jak oni mają sprzęt z czasów czerwonej zarazy - jedynie co, to rakietami straszą.
Cv
3 lata temu
Tępy Kim rozdeptac kreatyna i świat się zrobi spokojniejszy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić