oprac. Arkadiusz Stando| 

Lotnisko w Pile. Tu samoloty przejeżdżają przez ulicę

0
Podziel się:

Przejeżdżając przez ulicę Koszalińską w Pile możecie zostać świadkami niecodziennego zjawiska. Znajduje się tam sygnalizacja świetlna, która może zatrzymać was przed... przejeżdżającym samolotem.

Samolot przecina drogę w Pile
Samolot przecina drogę w Pile (Youtube.com)

Kierowcy samochodów na drodze muszą uważać na przeróżne pojazdy. Najczęściej są nimi motocykle, których niewielki rozmiar często utrudnia obserwację. Czasem są to nawet dorożki, koparki czy koparki. A w Pile drogę może wam przeciąć samolot.

Skąd bierze się to nietypowe zjawisko w Pile? Powodem jest rozdzielenie lotniska i jedynego na całym terenie hangaru dla samolotów. Obok pasów na powierzchni lądowiska są dostępne jedynie otwarte miejsca postojowe. Aby schować samolot pod dachem, piloci muszą przejechać przez skrzyżowanie z ulicą Koszalińską.

To nie jedyne takie lotnisko na świecie. Są miejsca znacznie bardziej niebezpieczne

Lotnisko w Pile dla nas może być czymś nietypowym, wręcz zaskakującym. Ale na świecie znajdziemy jeszcze większe dziwactwa. Najlepszym przykładem jest lotnisko w Gibraltarze. Tam przez pas startowy przebiega dwupasmowa droga. I jest to bardzo ruchliwa trasa, bowiem łączy ze sobą centrum miasta z przejściem granicznym z Hiszpanią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić