Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Niedaleko granicy z obwodem kaliningradzkim rozbił się dron. Nikt nie wie, do kogo należy

16
Podziel się:

Tajemniczy dron rozbił się 30 km od granicy z obwodem kaliningradzkim. Niewykluczone, że urządzenie wykorzystane zostało do przemytu. Dziennikarz RMF przypomina, że blisko polskiej granicy mają przebiegać wielkie manewry wojsk Rosji i Białorusi.

Dron rozbił się niedaleko polskiej granicy.
Dron rozbił się niedaleko polskiej granicy. (Pixabay.com)

Znalezisko zostało już zabezpieczone i wywiezione przez funkcjonariuszy. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie - informuje rmf24.pl.

Dron rozbił się na prywatnej posesji. Właściciel powiadomił o tajemniczym “lądowaniu” Straż Graniczną.

Wojsko potwierdziło, że nie straciło tego typu jednostki. Hipotezy zakładają, że dron należał do prywatnego właściciela lub został wykorzystany do przemytu.

Jak przypomina dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, w Rosji i na Białorusi trwają obecnie przygotowania do wielkich manewrów wojskowych Zapad-2017. Manewry mają przebiegać między innymi niedaleko polskiej granicy.

M.in. na poligonach w obwodzie kaliningradzkim (graniczącym z Polską) zostaną przeprowadzone ćwiczenia. Scenariusz manewrów zakłada, że atak przeprowadzony zostanie z terenów realnej Polski i państw bałtyckich. W manewrach weźmie udział około 12,7 tys. żołnierzy i blisko 700 jednostek sprzętu wojskowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
ss
5 lata temu
Zielone droniki
adi
5 lata temu
Widzę ciemność , widzę ciemność .
silny
5 lata temu
Tam będzie pewnie ze 100 tys żołnierzy. Podają liczbę poniżej 13 tys, żeby nie trzeba była "gościć" zachodnich obserwatorów wojskowych. Jak można poważnie rozmawiać z takimi kłamcami na temat pokoju w danym regionie?
RC
5 lata temu
Taa, na zdjęciu sprzęt za 6500 zł, a rozbił się pewnie jakiś ulep własnej konstrukcji.
oni tak zawsz...
5 lata temu
Ludzie, dalej nie pojmujecie ruskiej taktyki. Jesli gdzieś ćwiczą i ciągle o tym głośno krzyczą, pokazują fotki itp. to znaczy że gdzie indziej robią coś po cichu. Czy to tak trudno zrozumieć.
efeef
5 lata temu
kto miałby atakować ruskich alkoholików i degeneratów ?
King
5 lata temu
Jak do kogo do Tuska z Putinem pokazują sobie penisy pedały he he
IPP
5 lata temu
,..........Należy spodziewać się w tych okolicach wysypu dronów ...jak to na jesieni "
Gosc
5 lata temu
Do Putina
TOP SIKRET
5 lata temu
Moze by tak pokazac te zdjecia drona. Czy to jest jakas tajemnica przed spoleczenstwem.
ochlej
5 lata temu
Nalezalo sprzedac i przepic zaplate
rein hard
5 lata temu
Podpowiem, do USA nalezy, jak wiekszosc dziadowstwa militarnego na tej ziemi.
ministrant M
5 lata temu
już kiedys krążyl taki kolo sejmu najpewniej należy do naszego speca od rozbrojenia
janek
5 lata temu
Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek, 29 sierpnia, w Nowej Różance, w gminie Kętrzyn. Rano, na jednej z prywatnych posesji, rozbił się dron. Zarówno naoczni świadkowie upadku drona, jak i przedstawiciele straży granicznej, nie są w tym temacie zbyt rozmowni. Urządzenie musiało być jednak dość sporych rozmiarów. – To coś spadło bardzo blisko naszego domu – mówi przerażona kobieta, na której posesji spadł dron. – Niewiele brakowało a doszłoby do tragedii. Urządzenie znalazł jej mąż, po czym powiadomił straż graniczną. Ta zabezpieczyła znalezisko. Zabezpieczenie bezzałogowca potwierdza Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. – Trwa postępowanie wyjaśniające w oparciu o prawo lotnicze – mówi Mirosława Aleksandrowicz. – Póki co nie wiemy jednak kto jest właścicielem tego urządzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na dronie znajdowały się rosyjskie napisy. Nie wiadomo jednak czy należy on do wojska, czy do przemytni
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić