Adam Bednarek
Adam Bednarek| 
aktualizacja 

Nowa funkcja w Androidzie. Ucieszy narzekających na wolny internet

0

Osoby korzystające z sieci WiFi często nie wiedzą, jak działać będzie internet, z którym chcą się połączyć. Nowa funkcja w Androidzie ułatwi im życie.

Korzystanie z darmowego WiFi będzie wygodniejsze.
Korzystanie z darmowego WiFi będzie wygodniejsze. (Pixabay.com)

Jedną z nowości w Androidzie 8.1 jest informowanie o prędkości sieci, z którą możemy się połączyć. Gdy system wyszuka dostępne bezprzewodowe połączenie, od razu poinformuje, jakiej szybkości możemy się spodziewać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przy nazwie sieci system wyświetli informację, czy sieć jest wolna, “OK”, szybka lub bardzo szybka. Zdaniem Google'a, ocena “OK” oznacza, że bezproblemowo będziemy poruszać się po internecie (media społecznościowe, Spotify), zaś bardzo szybki internet pozwoli na oglądanie filmów w wysokiej jakości.

Nowość dotyczyć będzie publicznych sieci, które nie wymagają hasła. Nie musicie więc obawiać się, że wasi sąsiedzi zobaczą, czy przypadkiem wasz internet nie jest szybszych.

Może i nowa funkcja nie jest rewolucją, ale ja się z tej opcji cieszę. W sklepach czy na dworcach bardzo często łączyłem się z siecią, która teoretycznie powinna działać dobrze, a mimo to strony wczytywały się przeraźliwie wolno. Google pozwoli zaoszczędzić trochę czasu, który traciło się na łączenie z kiepskim internetem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić