Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Stando
|

Posłuchaj, jak brzmi kosmos. Ostatnie nagranie sondy Cassini

5
Podziel się:

Naukowcy przeanalizowali jedne z ostatnich sygnałów pobranych przez sondę Cassini. Na swojej ostatniej orbicie "Grande Finale" nagrała niesamowitą pieśń, oddającą odgłosy Saturna.

Sonda Cassini przesłała nam kolejne dźwięki kosmosu
Sonda Cassini przesłała nam kolejne dźwięki kosmosu (Fotolia)

Naukowcy skonwertowali zapis fal plazmowych poruszających się z Saturna do jego naturalnego satelity Enceladusa w plik dźwiękowy. Możecie w nim usłyszeć, w jaki sposób radio odbiera fale elektromagnetyczne i przekształca je w muzykę. Podobnie, jak woda czy powietrze, plazma generuje fale przenoszące energię. Nagranie zostało przechwycone przez instrument Radio Plasma Wave Science 2 września 2017 roku, dwa tygodnie przed śmiercią sondy Cassini w atmosferze Saturna.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
kosmos
4 lata temu
Taki złowrogi ten dźwięk :)
Mirere
4 lata temu
Smierc sondy ... to dobre, sonda umarla
najgorsze jes...
4 lata temu
ze człowiek czy zwierzęta kiedy umrą to koniec,nie wierzysz?to popatrz na zwierzęta które jesz czy na historie o kanibalach gdzie ludzie wylądowali w żołądkach innych ludzi a dusza?dusze mamy do czasu aż krew strzepnie później tylko skóra kości i tyle z nas pozostało co jeszcze pamięć,nawet w biblia o tym mówi więc szanujmy się nawzajem i dbajmy jeden o drugiego bo naprawde szybko dochodzimy!!!
tego nie wiad...
4 lata temu
do końca czy się nie rozchodzi w kosmosie,może jednak tak tylko w odpowiednich miejscach jak to!może tam gdzie gwiazdy i inne planety również.
dsf
4 lata temu
ale ściema......przecież w Kosmosie dźwięk się nie rozchodzi.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić