oprac. Arkadiusz Stando| 
aktualizacja 

Program spowalnia pracę laptopów. Producent instaluje go bez wiedzy użytkownika

0
Podziel się:

Jeden z czołowych producentów laptopów, firma HP instaluje zbędne i niekorzystne oprogramowanie w swoich urządzeniach. Robi to bez wiedzy użytkowników. Internauci są wściekli.

Program spowalnia pracę laptopów. Producent instaluje go bez wiedzy użytkownika
(Youtube.com)

Dopiero co Lenovo zapłaciło ogromną karę 3,5 miliona dolarów, za instalowanie adware(darmowe oprogramowanie posiadające reklamy). Teraz wychodzi na jaw kolejna kontrowersyjna sytuacja związana z przykrym dla użytkownika oprogramowaniem.

Według doniesień internautów, HP instaluje na swoich komputerach program o nazwie "HP Touchpoint Analytics Service". Oficjalna informacja producenta mówi, że zadaniem urządzenia jest monitorowanie bezpieczeństwa komputera.

Tymczasem okazuje się, że program znacznie spowalnia starsze urządzenia, a na pracę nowych też wpływa negatywnie. Jest kilka rzeczy, które doprowadziły internautów do szału. Po pierwsze, program zbiera dane na temat pracy komputera, co jest niczym innym jak inwigilacją. Po drugie instaluje się automatycznie, bez zgody czy nawet wiedzy właściciela urządzenia.

Dnia 1 grudnia otrzymaliśmy informację o oficjalnym stanowisku HP w tej sprawie.

"HP Touchpoint Analytics jest usługą, którą oferujemy od 2014 r. w ramach HP Support Assistant. Zbiera ona anonimowo informacje diagnostyczne o wydajności sprzętu. Żadne dane nie są udostępniane HP, chyba że użytkownik świadomie wyrazi na to zgodę. Klienci mogą zrezygnować z usługi i odinstalować ją w dowolnym momencie.

HP Touchpoint Analytics został niedawno zaktualizowany i w ramach tej aktualizacji nie wprowadziliśmy żadnych zmian dotyczących ustawień prywatności. Traktujemy prywatność naszych Klientów bardzo poważnie i działamy zgodnie z Polityką Prywatności, która dokładnie opisana jest nanaszej stronie."

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić