Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Rosja. Dwie katastrofy samolotów tego samego dnia

1
Podziel się:

W Rosji doszło do dwóch tragicznych wypadków. W katastrofach śmierć ponieśli pasażerowie pojazdów. 12-letnia dziewczynka wciąż walczy o życie.

Lekki samolot Sigma roztrzaskał się pod Moskwą
Lekki samolot Sigma roztrzaskał się pod Moskwą (Wikipedia)

Lekki samolot Sigma z dwoma osobami na pokładzie rozbił się na polu w miejscowości Minino pod Moskwą w sobotę 31 sierpnia. Pilot maszyny zginął na miejscu. 12-latka trafiła do szpitala. Według portalu ren.tv lot samolotem miał być prezentem dla dziewczynki, obchodzącej trzy dni wcześniej urodziny.

Także 31 sierpnia doszło do innej katastrofy z udziałem prywatnego samolotu. Dwumiejscowy śmigłowiec uderzył w linię energetyczną i spadł do rzeki. Pilot oraz pasażer nie przeżyli wypadku.

Ponad 70 ratowników i 25 pojazdów brało udział w akcji. Jak pisze serwis rp.pl, samolot spadł 50 metrów od brzegu. Jedno ciało wyciągnięto z wraku, drugie znajdowało się na powierzchni wody. Do wypadku doszło na rzece Klaźma pod Moskwą - był to więc drugi wypadek w obwodzie moskiewskim.

Zobacz także: Zobacz też: Grenlandia straci latem ok. 440 mld ton lodu. Naukowcy alarmują: To koniec świata
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
STUPOR:)
3 lata temu
Ja wiem, że nie ma co oczekiwać od was prawdziwego dziennikarstwa, bo nie macie po temu ani warunków intelektualnych, ani stosownej edukacji, Bednarek, ale w tak krótkiej notce dwukrotnie pomylić samolot ze śmigłowcem, to jest "wyczyn". Może ty Bednarek jeszcze przemyśl to swoje "dziennikarstwo", co ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić