Adam Bednarek
Adam Bednarek| 

System już działa. Operatorzy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

48
Podziel się:

Wystarczy mieć przy sobie telefon, by dostać ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Operatorzy już rozsyłają powiadomienia przed burzami.

System już działa. Operatorzy ostrzegają przed niebezpieczeństwem
(Materiały prasowe, Łukasz Ogrodowczyk)

Uwaga! Dziś po raz pierwszy wysyłamy SMSy na polecenie RCB. Treść: “Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Sledz komunikaty pogodowe”. - napisał na Twitterze rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Również inni operatorzy wysyłają podobne powiadomienia - sam otrzymałem wiadomość z ostrzeżeniem od Orange. Z kolei Play - według tego, co zdradził rzecznik prasowy - wysyła komunikaty w woj. lubelskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim. Orange sięga trochę dalej i załapało się też np. województwo łódzkie.

Ostrzegawcze wiadomości to efekt niedawnego porozumienia między Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz przedstawicielami operatorów. Obowiązek ten w pełnym wymiarze będzie realizowany od 12 grudnia 2018 roku, ale operatorzy zobowiązali ruszyć z programem pilotażowym już latem.

– Zależało nam bardzo, by okres wakacyjny, który w Polsce jest najbardziej newralgiczny pod względem gwałtownych zjawisk pogodowych, wykorzystać do testów systemu. To pozwoli nie tylko na zmniejszenie ryzyka związanego np. z nawałnicami, ale także na optymalizację samego systemu – podkreślił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

System już działa i bardzo dobrze - zaczyna się okres groźnych, gwałtownych burz, więc dobrze, że ostrzeżenia będą trafiać do osób, które mają przy sobie telefon.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić