Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Klaudia Stawska
|

Tomasz Kot jako Nikola Tesla w nowym filmie twórców "Dziewczyny z perłą"

11
Podziel się:

Nazwisko Tomasza Kota staje się coraz bardziej rozpoznawalne również zagranicą. Aktor będzie miał niedługo okazję wcielić się w słynnego naukowca Nikolę Teslę w nowym filmie, którego autorem jest Anand Tucker, znany z takich hitów jak "Dziewczyna z Perłą" czy "Droga do zapomnienia".

Tomasz Kot zagra główną rolę w filmie biograficznym o Nikoli Tesli.
Tomasz Kot zagra główną rolę w filmie biograficznym o Nikoli Tesli. (Materiały prasowe)

Tomasz Kot zagrał ważne role w takich hitowych produkcjach jak "Bogowie", "Skazany na bluesa" czy "Zimna Wojna". Teraz, jak podaje serwis Deadline, otrzymał propozycję zagania głównej roli w filmie "Nikola", którego reżyserem i głównym scenarzystą będzie Anand Tucker.

-"Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów u zarania XX wieku i pod wieloma względami stworzył nasz współczesny świat[…] Był także głęboko złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego niezwykły występ w Zimnej Wojnie, nie miałem wątpliwości co do tego, kto powinien grać w Teslę." – czytamy wypowiedź Tuckera.

Zobacz także: Tomasz Kot skromny jak zawsze

Film "Nikola" będzie skupiał się jedynie na części życia naukowca. Fabuła, jak zapewniają twórcy ma opowiadać o wielkim eksperymencie Tesli, będącym prawdopodobnie jednym z jego największych sukcesów, chociaż niedocenionym za życia naukowca. Tesla był autorem blisko 300 patentów, które chroniły jego 125 wynalazków. Jednocześnie był jednym z największych konkurentów Thomasa A. Edisona. Do dziś Nikola Tesla jest uważany za jednego z najważniejszych naukowców przełomu XX wieku.

Do jego osiągnięć należą m.in. pierwsze urządzenia sterowane drogą radiową, chociaż musiał walczyć o patent z Guglielmo Marconim. Rozprawa zakończył się dopiero po śmierci wynalazcy, ale została rozstrzygnięta na jego korzyść. W 1916 został wyróżniony Medalem Edisona za "wybitne osiągnięcia we wczesnych pracach nad prądem wielofazowym i wielkiej częstotliwości".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
axel
3 lata temu
Tomasz Kot to mądry facet, robi swoje i nie pakuje się w politykę, która już zdążyła zniszczyć kilkoro skądinąd niezłych aktorów. A co do Nikoli Tesli, chciałbym wiedzieć jaki byłby dziś świat, gdyby osiągnął to co było dane Edisonowi.
Jacek
3 lata temu
Gdyby nie Tesla, to edison by nie istniał..
kpd1
3 lata temu
Rewelacyjna wiadomosc, to genialny aktor
Znudzony
3 lata temu
Piodobny do Tesli, jak ja do Bambo.
Uwielbiam Kot...
3 lata temu
Ten aktor może chyba zagrać każdego...
Kto to pisze?
3 lata temu
"Nazwisko Tomasza Kota staje się coraz bardziej rozpoznawalne również zagranicą." Za granicą, a nie zagranicą Pani Klaudio Stawska.
wer
3 lata temu
pasuje mu taka rola w sumie.
Kik
3 lata temu
Nikt go nie zna i nie będzie znał za granicą Starej Wulki . PiS ogłosił za lasem koniec świata .
lucas44
3 lata temu
Ostatnio oglądałem Zimną Wojnę, świetny filmy, a aktor rewelacyjny. Nie mogę się doczekać Kota w roli Nikoli Tesli.
samswoj
3 lata temu
Fajnie, oby wiecej takich rol dla Tomasza.
Teslan
3 lata temu
Ten serbski aktor z jugosłowiańskiego filmu o Tesli (chyba z lat 80-tych) to był dużo podobniejszy do prawdziwego Tesli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić