Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Tragiczny błąd sędziego - wysłał email nie tam gdzie trzeba. Przestępcy dostali dane na tacy.

18
Podziel się:

David Henderson, mechanik z Denver w USA, chciał być przykładnym obywatelem. Poinformował władze o tym, że klienci jego zakładu mieli broń i narkotyki. Przez głupi błąd pracownika, przestępcy poznali dane "informatora".

Wszystko przez opcję "wyślij do wszystkich"
Wszystko przez opcję "wyślij do wszystkich" (Shutterstock.com, Photographee.eu)

14 sierpnia 2016 roku do Hendersona zgłosiła się matka wraz z synem. Tina i Terrence Black mieli problem ze swoimi samochodami. Henderson zajął się naprawą, jednak zdążył zauważyć, że rodzina posiada broń, a w koszu na śmieci schowali marihuanę. Terrence napadł wcześniej na sklep z lecznicza marihuaną, a policja poszukiwała sprawcy.

Henderson udał się na policję, a Terrence Black 23 września został aresztowany za napad na sklep. Przestępca wyszedł jednak szybko za kaucją, a niedługo później pojechał zastrzelić informatora. Skąd wiedział, że to on? Wszystko przez fatalny błąd sędziego.

Zobacz także: Zobacz też: Prywatność w sieci

A konkretnie przez wysłany przez niego email z domyślną opcją "wyślij do wszystkich". Rodzina Blacków dostała na tacy nie tylko to, kto zeznawał przeciw nim. Poznała też wszystkie zebrane przez sąd dane. Terrence oraz Tina Black zostali skazani na dożywocie za morderstwo pierwszego stopnia. Nie mogą ubiegać się o warunkowe zwolnienie.

"Zdarzyło się, że podejrzany o zbrojny napad wiedział o wydanym nakazie aresztowania, ponieważ dostał dokumenty do domu pocztą. Wiadomo na pewno, że dwóch oskarżonych o pedofilię po otrzymaniu dokumentów uciekło z kraju. Sytuacja ta trwała minimum 7 lat. Podobnych przypadków tylko w ciągu 2017 roku było nawet półtora tysiąca" – czytamy w serwisie Zaufana Trzecia Strona. Amerykański system sprawiedliwości wziął te wszystkie wypadki pod uwagę, bo w sierpniu 2018 wprowadzono poprawkę, która zmienia domyślny wybór pola "wyślij do wszystkich".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Demos
3 lata temu
na tzw. dzikim zachodzie mówiło się, że najlepszy sędzia to taki, który przyjeżdża miesiąc po tym, jak poprzedniego mieszkańcy powiesili
Hahah
3 lata temu
Tak koncza konfidenci niema co zalowac
Nodd
3 lata temu
Czy aby napewno przez przypadek ? Sedzia do puchy !!!!
Zdegustowana
3 lata temu
W Polsce też są pomyłki. Wysyła się listy bez kodu pocztowego. Bez nazwy Województwa i powiatu. Mamy wiele miejscowości o tych samych nazwach. Poczta kieruje przesyłki bez kodu na ślepo.To sposób na opóźnienie toku sprawy. Adresy świadków są w teczkach sprawy. Powód, przeglądając je, ma możność poznać adresy świadków i szkodzić im. Nawet pośrednio, pisząc na nich donosy do różnych instytucji(skarbowy), nawet do miejsc pracy. Przypadek znany z Bielska - Białej. Niezrównoważony człowiek dostaje pozwolenie na bron myśliwską z Komendy w Katowicach. Facet powinien się leczyć u psychiatry, ale żeby móc dostać zezwolenie na bron, przerwał leczenie.
Leszek
3 lata temu
Sędzia powinien powinien zostać skazany
sopotbeach
3 lata temu
hahahahaahahahah teraz będą mataczyć z mailami hahahahaha myślą , że my zwykli ludzie to ciemnogród ale argument w sprawie o zabicie człowieka. Sędzia też skorumpowany jak w Polsce. takie jest moje zdanie i opinia.
omena
3 lata temu
Polska?
hary/gangster...
3 lata temu
Od miecza wojujesz od miecza giniesz
gty
3 lata temu
"Terrence napadł wcześniej na sklep z lecznicza marihuaną," leczniczą chyba Redakcjo.
pawel
3 lata temu
nie było żadnej pomyłki !!! a ile wziął ten śmieć w todze to jego problem i jego sumienia .
wp
3 lata temu
a sędzia też odpowiada czy jak u nas niewinny zawsze i wszędzie?
fredi
3 lata temu
do policji okazuje sie ze tez tam jednak nie ida orly...
fiu
3 lata temu
nie rozumiem -opcja wyslij do wszystkich i e mail trafia do bandyty? czyli,ze sedzia wczesniej e mailowal z bandyta?
brak sensu
3 lata temu
nie rozumiem nic z tego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić