Adam Bednarek
Adam Bednarek| 

Turystyczne loty w kosmos z Rosji. Pierwszy start planowany na 2025

10
Podziel się:

Podpisano już porozumienie w sprawie budowy centrum kosmicznego. To właśnie stamtąd turyści będą lecieć w kosmos z Rosji.

Niedługo bogaci turyści zobaczą taki widok na żywo
Niedługo bogaci turyści zobaczą taki widok na żywo (Materiały prasowe)

Centrum kosmiczne, które wyśle rakietę w przestrzeń kosmiczną, może zostać zbudowane w Rosji już za pięć lat, ogłosiło we wtorek Uralskie Przedsiębiorstwo Badań i Produkcji Automatyki - pisze serwis rp.pl.

Kiedy pierwszy lot z turystami? Start z Rosji planowany jest na rok 2025. Statek kosmiczny z pasażerami ma ważyć 7 ton, zaś masa startowa rakiety wyniesie maksimum 80 ton. Na razie nic nie mówi się o ewentualnej cenie biletów, ale możemy się domyślać, że na razie taka zabawa szykowana jest wyłącznie dla najbogatszych.

Wygląda na to, że kosmiczna turystyka zaczyna się coraz bardziej rozkręcać. Niedawno informowaliśmy, że firma kosmiczna Blue Origin, której właścicielem jest sam szef Amazona Jeff Bezos, już w 2019 roku rozpocznie sprzedaż biletów na pierwsze kosmiczne loty turystyczne.

Przed 2025 roku będzie można wynająć w kosmosie… hotel. Hotel będący stacją kosmiczną znajdować się będzie 320 km nad Ziemią. Dla porównania, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest 400 km nad Ziemią. Pierwsi goście trafić mają tam w 2022 roku, a ceny za pobyt zaczynają się od 9,5 mln dolarów za osobę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić