Bolesław Breczko
Bolesław Breczko| 

Twórca Facebooka wyznaje: trochę mi przykro za to, co zrobiłem

12
Podziel się:

Sean Parker, pierwszy dyrektor Facebooka, przyznał, że nie przewidział skutków oddziaływania portalu na społeczeństwo i konsekwencje. Powiedział, że jest mu "trochę przykro".

Współtwórca Facebooka nie korzysta z niego od 2005 roku
Współtwórca Facebooka nie korzysta z niego od 2005 roku (flickr.com, downloadsource.fr)

Twórca Napstera i późniejszy dyrektor Facebooka, brał udział w konferencji poświęconej leczeniu raka w Filadelfii. W pewnym momencie Parker odszedł od planu dyskusji i zaczął mówić o mediach społecznościowych.

- To całkowicie zmienia relacje z ludźmi – mówił Parker. – Pewnie wpływa też jakoś na produktywność. Tylko Bóg wie, jaką naprawdę szkodę wyrządzamy naszym dzieciom – dodał.

Twierdzi, że nie zdawał sobie do końca konsekwencji z tego, czym może stać się Facebook. Z drugiej strony dodał jednak, że podświadomie wszyscy, którzy nad nim pracowali wiedzieli, że skutki mogą być negatywne

- Podświadomie zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale zrobiliśmy to – powiedział.

Założyciel Napstera i współtwórca Facebooka sam całkowicie unika mediów społecznościowych. Konto na Facebooku zlikwidował w 2005 roku. Ostatnio o niecodziennych praktykach portalu zrobiło się głośno gdy zaczął prosić o nagie zdjęcia użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić