Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Windows 10: w aktualizacji Microsoft stawia na prywatność użytkowników

14
Podziel się:

Firma Microsoft zapewnia, że prywatność korzystających z systemu Windows 10 jest dla niej istotną kwestią. I dlatego po najnowszej aktualizacji każdy będzie miał możliwość weryfikacji swoich ustawień prywatności.

Windows 10: w aktualizacji Microsoft stawia na prywatność użytkowników
(WP.PL)

Aktualizacja Windows 10 Creators Update dostępna będzie od 11 kwietnia. Jedną z najistotniejszych zmian jest sprawienie, by użytkownicy posiadali informacje pozwalające podejmować przemyślane decyzje w zakresie ochrony prywatności.

Pomóc w tym ma opcja wyboru ustawień dla urządzenia. W specjalnym menu użytkownik podejmie decyzję, jakie informacje system ma posiadać. Podzielono je na pięć kategorii: “lokalizacja”, “rozpoznawanie mowy”, “diagnostyka”, “dostosowana zawartość” i “odpowiednie reklamy”.

Jeśli zgodzicie się na pełną akceptację, wówczas Windows 10 będzie znał waszą lokalizację i podzieli się tą wiedzą z innymi aplikacjami, na przykład odpowiedzialnymi za wyświetlanie prognozy pogody. Oprócz tego system będzie mógł wysyłać dane głosowe do Microsoftu (“by pomóc w ulepszaniu usług”), skierować dane diagnostyczne czy wyświetlać reklamy na podstawie waszej aktywności.

Jeżeli nie wyrazicie zgody i wyłączycie wyżej wymienione funkcje lub chociaż przełączycie je na tryb podstawowy, to Windows 10 nie wykorzysta waszej lokalizacji. Nie będzie działał też asystent głosowy, a Microsoft otrzyma mniej danych związanych z napotkanymi problemami systemu. Reklamy nadal będą się pojawiać, ale będą one ogólne, a nie spersonalizowane.

Dostęp do tych opcji uzyskamy, wciskając przycisk Start, przechodząc do Ustawień Windows, a następnie do menu Prywatność.

W przypadku osób, które po raz pierwszy konfigurują nowe urządzenie z Windows 10 lub instalują Windows 10, wybóru dokonają podczas instalacji.

- W kolejnych aktualizacjach w dalszym ciągu będziemy ulepszać nasze produkty i uwzględniać uwagi użytkowników dotyczące zbierania danych oraz ustawień prywatności. Naszym celem jest zapewnienie dostępu do jeszcze szerszego zakresu informacji oraz umożliwienie weryfikacji i usuwania zebranych danych za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego prywatności Microsoft - informuje Microsoft na swoim blogu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Billy Lee
6 lat temu
Ja ta, na 10 nie narzekam. Wszystko śmiga jak należy a jest o niebo lepsza od 8. Czas juz powoli uciekać od archaicznego XP jak i pomalutku od 7. Tak samo jak wyszliśmy do DOSA potem z 98. Czasu i postępu nie zatrzymamy.
Ubuntu
6 lat temu
MSkpina 10 to system w sam raz dla ciebie. Sam kopiuje hasła i numery kont bankowych, tępi zboczeńców i uzależnionych wszelkiej maści, sam pilnuje wierności małżeńskiej nawet wówczas gdy jesteś singlem, a nawet sam wykrywa potencjalnych terrorystów dzięki podglądowi treści wysyłanej korespondencji. Zainstaluj MSkpinę 10 już dziś !
bou
6 lat temu
ja i tak w to nie wierzę. Microsoft i tak robi swoje.
maślaczkowy
6 lat temu
To dobry system , tylko trzeba się trochę znać na komputerze ;)
Ktoś
6 lat temu
Tylko Linux
SYFNADSYFY
6 lat temu
myślałęm że można będzie się cofnąć do jedynie słusznej wersji windows 7. Tego szajsu 10 nikt nie chce za to ciągle ktoś mnie prosi żeby mu z 8 czy 10 życi ratować na win7
o
6 lat temu
Jest kilka programów likwidujących amerykańskie wścibstwo np: Destroy Windows 10 Spying, ungoogled chromium a dla mądrzejszych Windows Privacy Tweaker. Jeśli M$ coś gada o bezpieczeństwie to na pewno szykuje bardziej rozbudowane rozszerzenie by więcej informacji otrzymać. Przejście na inny system nie ma znaczenia bo google i M$ zainwestowało w linuxy już dawno temu.
plk
6 lat temu
Naprawde nikt jeszcze nie zauważył ("dobrodziejstwa aktualizacji") tylko dla Microsoftu?, dzięki tym łatką systemowym jakimś cudem otwierają się kilejne WROTA dla hakerów nie tylko w Win10 taką CNOTĄ obdarzone były wszystki systemy w/w producenta systemu, ale najdziwniejszy jest fakt że wszelkie federacje nic nigdy nie chciały uczynić z tym PROCEDEREM bubla handlowego. Jedynym sposobem na pozbycie się niekontrolowanego dostępu do naszego systemu jest bardzo proste wystarczy wyłączyć na stałe wszelkie aktualizacje nawet rejestracja systemu jest ogromnym ryzykiem z czym system w wersji pirackiej jest dobrym zozwiązaniem i bezpłatnym.
fdfsdfdfs
6 lat temu
Buahhaaaa. To nie te informacje są istotne. windows wysyła zupełnie inne informacje, których zwykły użytkownik nie może zablokować, Kolejne bzdury i mydlenie oczu.
:)
6 lat temu
Mam 10 w oryginale i nie płaczę jak "Polak" z powodu żywotności.
opcja
6 lat temu
Ta opcja jest już od dawna.Kto to takie farmazony wali. Nowością są reklamy których nie można wyłączyć :P
Polak
6 lat temu
O widzę, że po rozum do głowy idzie microsoft, bo nikt nie chce instalować Windows 10 i nawet w wersji Home pozwoli ustawić ja siedzę na Windows 7 do zakończenia ostatniego wsparcia, które jest do 2020r. czyli wtedy kończy się wsparcie dodatkowe, więc mogę spać do 2020r na Windows 7 SP1 :D
Joe
6 lat temu
Dla mnie Microsoft to złodziejska firma.
mat22
6 lat temu
windows jest dziurawy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić