Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Wpadka Sony. Produkcja dla dorosłych prezentem na komunię

6
Podziel się:

Zbliżają się komunie, więc producenci proponują prezenty z okazji tego wydarzenia. Dla polskiego oddziału PlayStation idealnym komunijnym upominkiem są… produkcje przeznaczone dla dorosłych.

Promocja PlayStation na komunię oburzyła - dla dzieci upominkiem ma być gra dla dorosłych
Promocja PlayStation na komunię oburzyła - dla dzieci upominkiem ma być gra dla dorosłych (PlayStation)

Na Facebooku i Twitterze PlayStation Polska reklamuje "oferty na komunię". W zestawach konsola PlayStation 4 plus gra znajdziemy nie tylko symulację piłki nożnej FIFA 18, ale też "Star Wars: Battlefront II" i "God of War". Czyli gry przeznaczone odpowiednio dla osób powyżej 16 i 18 roku życia. Według Sony, to jednak idealne gry dla 9-latków.

Na Twitterze i Facebooku nie brakuje głosów oburzenia:

"Konsola fajny prezent, ale gra 18+ dla dziecka? To chyba żart".

W komentarzach PlayStation Polska odpowiada:

"Oferty są przygotowane z okazji komunii, ale polecamy je także starszym albo... rodzicom".

Gry wideo to świetna rozrywka, ale nie każdy tytuł nadaje się dla każdego gracza – zwłaszcza tego najmłodszego. Niektóre produkcje mogą okazać się po prostu zbyt skomplikowane. W innych natrafimy na nieodpowiednią zawartość, taką jak wulgarny język, sceny seksu czy wyjątkowo dosadną przemoc. Szczególnie to ostatnie może występować w "God of War":

Zapewne mogą pojawić się głosy, że "dzieci i tak w takie gry grają". Być może. Ale promowanie komunijnych prezentów produkcjami dla dorosłych jest po prostu nie na miejscu. Raczej producent sprzętu powinien dostosować się do PEGI i zwracać uwagę na to, w jakie gry mogą zagrać najmłodsi.

Wprawdzie PEGI jedynie informuje, jest swego rodzaju doradcą, a to oznacza, że sprzedawcy nie muszą brać pod uwagę przyznanej kategorii wiekowej i mogą sprzedać grę dla dorosłych nieletniemu. Nie świadczy to jednak o tym, że PEGI jest bezużyteczne - to dobra pomoc dla nieświadomego dorosłego, dzięki której może mieć pewność, że dziecko nie zobaczy podczas zabawy nieodpowiednich dla niego treści. Kiedy jednak sam producent sprzętu uważa, że znaczek "18+" jest w zasadzie nieistotny i gra nadaje się na komunijny prezent, dorosły może uznać podobnie.

Wybór Sony dziwi, tym bardziej że na PlayStation 4 nie brakuje świetnych gier dla najmłodszych, jak chociażby "Crash Bandicoot". Ale najwyraźniej ktoś w Sony uznał, że z prezentami komunijnymi jest jak dawniej: niby pieniądze dostają dzieci, ale trafiają do kieszeni rodziców. Z konsolą ma być podobnie?

KOMENTARZE
(6)
KorwinOrDie
4 lata temu
Głos normalności ze strony Sony. A PEGI to jest lewackie zbiegowisko ludzi oszołomionych i nic więcej.
Nn
4 lata temu
To raczej sprytne zagrywka żeby dorosly kupujący prezent dla dziecka, skorzystał z ich ofery bo przecież kupi Playstation a gratisowa grę może zachować dla siebie... licza więc na to że ktoś po prostu nie będzie żałował kasy na konsole dla "komunisty" bo sam przy okazji coś z tego będzie miał!
znamy to
4 lata temu
Hahaha, tutaj się oburzają, a jak przyjdzie co do czego, to dadzą dzieciakowi byle co kupić, aby tylko głowy nie zawracał. :)
Zdrowie
4 lata temu
To teraz rozumie, duda rozwale te bmw bo mysli że jak w grze zawsze dostanie nowe. No prawdziwy wariat
Chlaczka
4 lata temu
Musisz chlac jak pisowski rolnik to w polsce bedziesz normalny
Polak
4 lata temu
W Polsce nie ma ograniczeń wiekowych gier, istnieją jedynie sugestie takie jak PEGI. Jak rodzice chcą aby dziecko grało w takie gry to tylko Ich wybór. Sam jako dziecko grałem w GTA II i nic mi nie jest.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić