Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Mateusz Czerniak
|

YouTube zamknął kanał Jerzego Zięby. Wszystko przez absurdy o koronawirusie

33
Podziel się:

Jerzego Zięby niestety nie trzeba przedstawiać. Niestety, bo to człowiek, którego medyczne teorie, o ile są niedorzeczne i zabawne, to są także bardzo niebezpieczne. Jego najnowszy pomysł jest wręcz ukoronowaniem całej "radosnej" twórczości. Nawet YouTube nie wytrzymał. Szkoda, że dopiero teraz.

Jerzy Zięba mówił o koronawirusie. YouTube zamknął jego kanał
Jerzy Zięba mówił o koronawirusie. YouTube zamknął jego kanał (East News, Bartosz Krupa/East News)

Koronawirus z Wuhan to młyn na wodę dla twórców teorii spiskowych i fanów alternatywnych wersji rzeczywistości. Pół biedy, kiedy kończy się to wyłącznie na pasywnych fantazjach wymyślającego, udostępnianych w internecie. Gorzej, kiedy nawołuje on jednocześnie do konkretnych działań.

Jerzy Zięba kwalifikuje się do tej drugiej kategorii, nie tylko w tym przypadku, ale w całej swojej karierze. Człowiek, który zbija interes, "lecząc" ludzi z chorobami nowotworowymi "lewoskrętną" witaminą C (szczyt braku skrupułów), postanowił odnieść się do potencjalnych przyczyn i możliwości leczenia koronawirusa.

W zamieszczonym na YouTubie – i już usuniętym, razem z kanałem – materiale, Zięba miał głosić, że koronawirus przypomina mu objawami odrę lub przeziębienie.

Lekami, których stosowanie w przypadku zakażenia koronawirusem, miał zalecać samozwańczy znachor, są m.in. (a jakże!) "lewoskrętna" witamina C i dożylne podawanie perhydrolu, czyli 35-proc. roztworu nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru to substancja o właściwościach żrących wobec żywych tkanek, a po kontakcie tej substancji ze skórą pojawiają się na niej białe martwicze plamy. Jej roztworem – ale zaledwie 3 proc. – jest powszechnie znana woda utleniona.

Zięba, już tradycyjnie, miał także sugerować zakażonym trzymanie się z daleka od lekarzy.

Całe szczęście, dzień po publikacji wideo, materiał został usunięty przez serwis YouTube "z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd lub innych naruszeń warunków korzystania z usługi".

Co wiemy o koronawirusie?

Koronawirusy to rodzina wirusów zwierzęcych, które mogą przejść na człowieka.

Wstępne objawy zakażenia koronawirusem to gorączka i kaszel, a po około tygodniu od zakażenia może pojawić się także zaburzenie układu oddechowego.

Wirus przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, czyli przez kaszel, kichanie, kontakt fizyczny czy korzystanie z tych samych przedmiotów.

Źródło: newsweek.pl, wp.pl, pl.wikipedia.org

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(33)
rrrr
2 lata temu
Pan Zięba powinien pozwać was za wykorzystywanie jego wizerunku w artykule, manipulowanie informacjami i przedstawienia jego osoby w sposób negatywny. Pan Czerniak, napisał też "wspaniały" artykuł, w którym apeluje do ministra środowiska o zamknięcie lasów dla ludzi...
Szynka11
2 lata temu
Autor nie wie o czym pisze!
Endriu
2 lata temu
15 minut w necie i znalazłem taką publikacje naukową Therapeutic potential of targeting hydrogen peroxide metabolism in the treatment of brain ischaemia. Już we wstępie jest napisane o występowaniu wody utlenionej w ordanizmach żywych, o podawaniu dożylnym wody utlenionej (nadtlenek wodoru) i na co działa polecam lekturę. Perhydrol trzeba rozcieńczyć żeby nie zrobić krzywdy autor artykułu zapomniał o tym dodać, a straszenie że Zięba zaleca wlewy ze żrącej substancji sory brak słów. Ludzie szukajcie na pewno znajdziecie informacje naukowe na różne tematy poszerzajcie swoją wiedzę bo mam wrażenie że na różnych polach próbują z nas robić głupków.
Mira
2 lata temu
Dlaczego nie ma weryfikacji przed upowszechmiem treści???
Aga
2 lata temu
To nie jest prawda, co za bzdury piszecie!!! Pan Jerzy Zięba to bardzo mądry człowiek, a Wy go oczerniacie na każdym kroku!! Witamina C pomaga przy wzmacnianiu odporności!!! Pan Jerzy Zięba nigdy nie zalecał jej jako lekarstwo na raka, a jedynie jako wspomaganie terapii!! Autora tego tekstu zwolnić od razu!! A ludziom którzy naprawdę chcą się dowiedzieć więcej polecam najpierw przeczytać ukryte terapie a dopiero potem wyrażać swoją opinię!! POPIERAM ZIĘBĘ!!!
anetajalo
2 lata temu
A to ,ze Perhydrol miał być rozcieńczony to juz nie napisał.Napisał bzdury wyrwane z kontekstu..
Eska
2 lata temu
Sam jeden przeciw koncernom ,Ciekawe jak któryś z przeciwników zachoruje na śmiertelną chorobę gdzie będzie szukał pomocy jak lekarz powie: zostało parę miesięcy ,y ja , a może mniej. To lekarz z pacjentem powinien decydować o terapii ,a nie zaślepieni ludzie.(sekta,sierściuchy !)
Jola
2 lata temu
Brawo zięba a co szkodzi leczyć ludzi tak jak on mówi.....i otworzyć jego kanał bo chyba jest wolność czy nie
Wojtek
2 lata temu
Artykuły takiej treści ogłupiają ludzi
NO TO W 12
2 lata temu
Brednie tu wypisujecie 🤣
Łukasz
2 lata temu
Dziennikarzu gdzie masz rozum???
Skorpion
2 lata temu
Nasz "inzynierek "po AGH znowu znalazł pole do zarobienia kasy na naiwnych. Ja (również inżynier pracujący w wyuczonej dziedzinie) proponuje alternatywne leczenie prawoskrętną lewatywą, skręt zgodny ze spiralą i ciągiem Fibonaccego.
media tech
2 lata temu
www.o2.pl ten to się natlenił ...ale to było dawno ..smród
GOSC
2 lata temu
USUNIETY?..CZY MIAL RACJE!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić