Adam Bednarek
Adam Bednarek| 

Zostało mu kilka miesięcy życia. Nintendo spełniło jego marzenie

7
Podziel się:

Chris Taylor, jak każdy fan Nintendo, chciał jak najszybciej zagrać w "Super Smash Bros. Ultimate", które ma swoją premierę w grudniu. Nie chodzi tu o zwykłą niecierpliwość. Gracz jest nieuleczalnie chory i zostało mu kilka miesięcy życia. Legenda świata gier przyszła z pomocą.

Nintendo dostarczyło grę na długo przed premierą
Nintendo dostarczyło grę na długo przed premierą (Twitter, Chris Taylor)

"Super Smash Bros. Ultimate" to kolorowa bijatyka, w której walczą ze sobą bohaterowie znani z gier wychodzących na konsole Nintendo. Dla ich fanów to nie lada gratka, więc z niecierpliwością czekają na premierę zaplanowaną na 7. grudnia. Jednym z nich jest nieuleczalnie chory Chris Taylor, cierpiący na nowotwór złośliwy - kostniakomięsak. 21-latek zdecydował się nie kontynuować leczenia. Według lekarzy zostało mu kilka miesięcy życia. Niewykluczone, że premiery "Super Smash Bros. Ultimate" mógłby po prostu nie doczekać.

Nintendo, znając historię gracza z mediów społecznościowych, postanowiło spełnić jego marzenie. Do domu dostarczono wersję testową gry, pokazywaną na targach E3. Chris Taylor stał się więc jedną z niewielu osób na świecie, która mogła zagrać w długo wyczekiwane "Super Smash Bros. Ultimate" na kilka miesięcy przed premierą.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W branży gier takich sytuacji jest sporo. Zdarza się, że postaci pojawiające się w grze nazywane są na cześć członków społeczności. To często niewielkie gesty, ale pokazujące, że w świecie olbrzymich pieniędzy wciąż pamięta się o tych, dla których przecież się tworzy.

Nie zawsze prośby społeczności wiążą się z tak tragicznymi sytuacjami. Czasami chodzi o spełnienie bardziej radosnych marzeń. Nie tak dawno jeden z fanów Spider-Mana poprosił twórców najnowszej gry z superbohaterem o zamieszczenie w niej… zaręczyn. Prośba została spełniona, choć niestety wybranka przestała nią być, kiedy "Spider-Man" na PS4 trafił do sklepów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić