oprac. Ilona Raczyńska| 

Droższe bilety na wieżę Eiffla. Turyści nie będą zadowoleni

15

O 47 proc. wzrosły ceny za wstęp na wieżę Eiffla. Symbol Paryża i jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów na świecie co roku odwiedza 7 mln turystów. Ta podwyżka na pewno ich zaskoczy.

Wyższa cena za bilety obowiązuje od 1 listopada br.
Wyższa cena za bilety obowiązuje od 1 listopada br. (Shutterstock.com, William Perugini)

Od listopada, by wjechać na najwyższe piętro, dorośli muszą zapłacić 25, a nie 17 euro jak dotychczas. Na drugie piętro można dostać się windą albo schodami. Pierwsza opcja podrożała z 11 na 16 euro, a druga z 7 na 10 euro.

Władze miasta tłumaczą niemałą podwyżkę planami modernizacji oraz podniesieniem poziomu bezpieczeństwa turystów. Wieżę ma otoczyć m.in. kuloodporny mur.

Od otwarcia w 1889 r. wieżę odwiedziło już 300 mln osób. Symbol Paryża to pozycja obowiązkowa podczas wizyty w mieście. Przez najbliższych 15 lat czeka go szereg remontów i prac konserwacyjnych wycenionych na ok. 300 mln euro. Obiekt będzie m.in.: czyszczony i malowany, renowacji będą poddane windy, a sam sposób sprzedaży biletów ma przejść reorganizację.

Turyści nie są zadowoleni z tej podwyżki, ale zagraniczne media pocieszają - że to wciąż jedna z najtańszych wież do zwiedzania na świecie. Wejście na nowojorski Empire State Building kosztuje 30 euro, a na dubajskiego kolosa - Budrdż Khalifę aż 87 euro. A my zachęcamy do wizyty na tarasie widokowym na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp kosztuje tylko 20 zł.

Zobacz także: Kuloodporny mur otoczy wieżę Eiffla:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić